Otel çalışanları sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu!

Koronavirüsle mücadelede sokağa çıkma kısıtlamaları devam ediyor. T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından; 30 Nisan Perşembe saat 24.00 ile 3 Mayıs Pazar günü saat 24.00 arasında, üç gün süreyle devam edecek olan, yeni sokağa çıkma kısıtlama kararı alındı. Bu kısıtlamadan muaf tutulanlar arasında ise otel çalışanları da var.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararla 30 Nisan Perşembe günü saat 24.00 ile 03 Mayıs Pazar günü saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi. Kısıtlamadan muaf tutulanlar arasında ise otel çalışanları da bulunuyor.

Türkiye Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin, üyelere konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Üyemiz,                                                                                                   

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın ilgi yazısı ile 30 Nisan Perşembe günü saat 24.00 ile 03 Mayıs Pazar günü saat 24.00 arasında yazıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere Büyükşehir statüsündeki 30 il (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır. Oteller ve konaklama tesisleri faaliyetlerini sürdürecek olup buralardaki yönetici, görevli ve çalışanlar sokağa çıkma yasağından muaf tutulmuştur. Bu kapsamda otellerde çalışacak olan personellerin istisna kapsamında değerlendirilebilmeleri açısından, açık kimlik bilgileri ile servis araçları sürücüleri ve araç plakalarına ihtiyaç duyulmaktadır.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın