Ödüllü Şef Junghyun Park Dünyaca Ünlü Gastromasa Gastronomi Konferansı ve Fuarı’na Geliyor

Ödüllü Şef Junghyun Park 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alacak.

Türkiye ve dünya gastronomisi arasında bir köprü görevi görmeye devam eden ve dünya gastronomi etkinlikleri arasında ilk iki sırada yer alan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 8’incisi 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Konferansın teması “Coğrafya” olacak. Gastromasa Konferansımız bünyesinde yer alacak Gastromasa Hospitality, Gastromasa Coffee, Gastromasa Bar ve Gastromasa Pastry konseptleri, sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. Dünyaca ünlü 60+ şef ve pasta şefi, 30+ barista, sommelier ve mixolog, 200+ profesyonel konuşmacı, turizm ve otelcilik sektörünün en önemli yatırımcıları, ünlü şefler, gastronomi profesyonelleri, genel müdürler, F&B müdürleri, satın alma müdürleri ve daha birçok isim 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alma fırsatı bulacak.

Junghyun Park Hakkında

Şef Junghyun Park, diğer adıyla JP, Seul doğumlu New York’ta yaşamakta olan ünlü bir şeftir. Son olarak James Beard Vakfı tarafından verilen En İyi Şef: NY Eyaleti (2023) ödülünü alarak adını duyurdu. New York’taki restoranı Atomix ile 2 Michelin Yıldızı ve The World’s 50 Best 2023 Ödülleri’nde 8. sırada yer alan Park, NoMad’deki Atoboy, Rockefeller Center’daki NARO ve Koreatown’daki Seoul Salon ile dünya çapında övgü topluyor.

Genç yaşta mutfağa girerek bir nevi gezgin olan ve dünyanın dört bir yanında deneyim kazanan Atoboy, 2007 yılında İngiltere’nin Londra kentindeki Ledbury’de stajyer olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Melbourne’e taşındı ve 2010 yılına kadar Melbourne, AUS’deki Cutler&Co’da hat aşçısı olarak çalıştı. İki yıllık deneyiminin ardından Kore’ye taşındı ve Jungsik Dang Seoul, G. Kore’de mutfak şefi olarak görev aldı. New York’ta yaşayan şef ”JP” ilk restoranını Jungsik adı altında New York’ta açtı. 2019 yılında Food & Wine Dergisi tarafından En İyi Yeni Şef ödülüne layık görüldü. New York’taki Kore Hareketinin önde gelenlerinden biri olarak Hansik’i küresel ölçekte araştırmaya ve geliştirmeye devam ediyor. Birinci sınıf kariyeri ve araştırmalarının yanı sıra, Seul, G. Kore’deki Kyungehee Üniversitesi’nde gıda bilimleri alanında akademik bir geçmişe sahiptir. Şef Junghyun Park’ın ilk yemek kitabı, Korea: The Cookbook (Phaidon Press) adlı ilk yemek kitabı 2023 sonbaharında yayımlanacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın