O ülkede vizeler ücretsiz!

Koronavirüs sebebiyle bu yıl turizm sezonunu açmayacağını duyuran Mısır, karar değiştirdi. Ülke 1 Temmuz’dan itibaren turistik bölgelerine uluslararası uçuşları başlatıyor.

Mısır salgından az etkilenen turistik bölgeleri; Güney Sina (Şarm El-Şeyh, Dahab, vb.), Kızıldeniz’in batı kıyısı (Hurghada, Marsa Alam) ve Akdeniz’deki Marsa Matruh’un tatil bölgelerine 1 Temmuz’dan itibaren hem tarifeli seferler hem de charter uçuşları başlatacak.

Üstelik, Mısır’a uçan yabancı havayolu şirketlerine havalimanı hizmetlerinde önemli indirimler sağlanacak.

Mısır’da 31 Ekim’e kadar vizeler ücretsiz

Mısır hükümeti bir adım daha atarak turist vizesinden ücret almayacağını da duyurdu. Doğrudan turistik bölgelere uçan tüm yabancılar 31 Ekim 2020 tarihine kadar vize ücretlerinden muaf tutulacak. Mısır vizesinin maliyeti 25 dolar civarındaydı.

Mısır’a seyahat edecek yabancılar kendi ülkelerindeki havaalanında, koronavirüs taşımadığını, seyahatten 14 gün önce herhangi bir viral enfeksiyon belirtisi olmadığını doğrulayan bir belge dolduracak.

Covid-19 vakalarının yoğun olarak görüldüğü ülkelerden gelenlerin kalkıştan en fazla 48 saat önce test yaptırması gerekecek.

Doluluk sınırı yüzde 75’e çıkarılacak

Mısırlı yetkililere göre, ülkede “sağlık sertifikası” alan 155 otel var. Otellerin 1 Haziran’dan bu yana en fazla yüzde 50 dolulukla çalışmalarına izin veriliyor. 1 Temmuz’dan sonra bu oran yüzde 75’e çıkarılacak.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın