Mükemmelliğin, hırsın ve fedakârlığın hikâyesi: F***ing Perfect

2015 yılında vizyona giren F***ing Perfect, başarılı şef Sergio Herman’ın zirve yolunda attığı her adımda yaptığı fedakârlıkların bir portresini anlatıyor.

Belgeselde, Herman’ın 2013 yılının Kasım ayında 3 Michelin yıldızlı Oud Sluis restoranını kapamasına ve birçok işletmecinin işlerini devretmesine sebep olan ikilem anlatılıyor; mükemmellik için harcanan saatler ve kaybedilen özel hayat. Film, dünyanın son zamanlardaki en başarılı şefinin, mükemmelliğe ulaşmak için harcadığı uzun saatler sonucu istediği gibi bir baba ve eş olamadığını gözler önüne seriyor. Ailesinden kalan ve kardeşiyle yemek yapmayı öğrendiği restoranı kapatmak onun için duygusal bir çöküşe sebep olsa bile, ortasında kaldığı ikilemi ailesini tercih ederek sonlandırıyor.

F***ing Perfect, başarı yolunda iş ve hayat arasındaki dengenin imkansız olmasa da ne kadar zorlu olduğunu anlatan göz açıcı bir eser niteliği taşıyor. Gastronomiye ve restoran işletmesine ilgili ve başarıyı arayan herkesin izlemesi gereken bir film olan F***king Perfect, göz alıcı başarının ardındaki zorlukları ortaya çıkarıyor. Muhtemelen hayatının en zor kararını verdiği bu ilham verici hikayede odak noktası bir başarı hikâyesi olsa bile Herman’ın nefes kesici pek çok sunumunu da filmde görmek mümkün.

Sosyal Medya'da Paylaşın