Michelin yıldızlı şef Marcus Wareing: “Sektörümüz çöküşün eşiğinde”

Dow0065249. Marcus Wareing for DT Features. Picture shows chef Marcus Wareing, picture taken at the Marcus Wareing restaurant at the Berkely Hotel, London. Picture date 05/10/2015

İngiltere’de Michelin yıldızlı restoran Marcus’un şefi Marcus Wareing, Sky News’e verdiği demeçte, konaklama endüstrisinin devletten daha fazla yardım almadığı sürece çökme tehlikesi içinde olduğunu söyledi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un Haziran’dan itibaren yavaş bir şekilde konaklama endüstrisindeki işletmelerin açılabileceğini söylemesi üzerine Michelin yıldızlı Marcus restoranının şefi Marcus Wareing açıklamada bulundu:

“Gelecek hakkında inanılmaz derecede gerginim, mutfakta veya konukseverlikte sosyal mesafeyle nasıl başa çıkacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Ben ve sektördeki meslektaşlarım için bazı yönergelere ihtiyacımız var ve buna yakında ihtiyacımız olacak. Bize nasıl ilerleyeceğimizi göstermek için bazı bilgi başlıklarını alabileceğimizi umarak evde oturamayız. Çok endişeliyiz, ilk kapatılan bizdik ve yeniden açılan son kişi olacağız. Kendi sağlığım, personelim ve müşterilerim için endişeliyim, personelin takım olduğu açık bir oyun alanı olan mutfakta çalışmak zorunda kalacağımızı düşünmek gerçekten korkutucu bir şey, birbirleriyle bağlantı kuruyorlar, yemek tadıyorlar. Tüm cafe’ler, restoranlar, barlar ve kulüpler, karantinadan üç gün önce 20 Mart’ta kapanmaya zorlandı, bazıları paket servisi olan restoranla devam etti, ancak Wareing’s gibi restoranlar bunu başaramadı. Ödemelerimiz, kiramız, faturalarımız, çalışanımız var ama toplanmıyor. Endüstriden birkaç lider seçip hükümete göndermeli ve nasıl ilerlememiz hakkında konuşmalıyız. Sektörüm işe geri dönmek istiyor, bunu yapabiliriz, ancak net kurallara ihtiyacımız var ve yukarıdan gelmesi gerekiyor. Konukseverlik endüstrisi, hükümet bu konuda bir şey yapmadığı sürece en ağır darbe alan sektörlerden biri olacak. Çok fazla restoranın kapandığını ve büyük bir işsizlik oranı göreceksiniz. Sektörümüz çöküşün eşiğinde.”

Sosyal Medya'da Paylaşın