Metro Türkiye Ev Sahipliğinde 3. İstanbul Coğrafi İşaret Zirvesi Düzenleniyor

Türk mutfağının değerlerine sahip çıkarak gelecek nesillere miras bırakma misyonunu üstlenen Metro Türkiye, Türk Patent Enstitüsü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iş birliği ile bu yıl İstanbul Coğrafi İşaretler Zirvesi’nin 3’üncüsüne Gastronometro’da ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’da 8 Eylül Perşembe günü ‘Yerelden Küresele: Dünya Kadar Yöre’ temasıyla düzenlenecek olan 3. İstanbul Coğrafi İşaretler Zirvesi’nde gerçekleşecek konferansta kamu, siyaset ve iş dünyasından önde gelen tüm paydaşlar, İstanbul’un coğrafi işaretli ürünlerini ve bu konuda yapılan çalışmaları masaya yatıracak.

Katılımcılar arasında; T.C. Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan konuşmacıların yanı sıra Almanya Büyükelçiliği, TOBB, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türk Patent ve Marka Kurumu, Avrupa Komisyonu Coğrafi İşaretler Birimi, Antalya Ticaret Borsası, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’na ek olarak Türk gastronomisinin önde gelen şefleri gibi pek çok konuşmacı yer alacak.

3. İstanbul Coğrafi İşaretler Zirvesi, coğrafi işaretli ürünlere yönelik farkındalığı artırmayı; üretici, tedarikçi ve tüketicilere ilham vermeyi, bu ürünlerin katma değerinin artırılmasını ve Türk gastronomisinde coğrafi işaretli ürünlerin daha fazla yer almasını sağlamayı amaçlayacak.

Tarih: 8 Eylül 2022
Saat: 09.00 – 15.30
Yer: Gastronometro
Adres: Güneşli Mah. Koçman Cad. Güneşli Kavşağı, Metro Market Karşısı, Bağcılar / İSTANBUL

Sosyal Medya'da Paylaşın