Yeşil Bodrum Mandalinine Pernod Ricard Türkiye’den Kurumsal Destek

Bodrum yerel yönetimi, sivil toplum kuruluşları, fikir önderleri ve sanatçılar; Yeşil Bodrum mandalininin korunması ve ekonomik değerinin arttırılması hedefiyle harekete geçerken, ilki gerçekleşen Yeşil Bodrum Mandalin hasat etkinliğine Pernod Ricard Türkiye destek oldu.

Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Kent Konseyi Coğrafi İşaret Çalışma Grubu, “Bodrum’un Yeşili” sloganıyla Yeşil Bodrum Mandalini ile ilgili farkındalık oluşması için bir proje başlattı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras öncülüğünde Zülfü Livaneli, Ali Poyrazoğlu, Aylin Livaneli, Cem Seymen, Nebil Özgentürk, Akasya Asıltürkmen, Şebnem Burcuoğlu gibi ünlü isimlerin, sanatçıların, tanınmış gazetecilerin, iş dünyasının ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı hasat etkinliğinde; Pernod Ricard Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Zümrüt Yezdani Kedik, “Türkiye’nin coğrafi işaretli ürünlerine Pernod Ricard olarak sahip çıkıyoruz, yeşil Bodrum mandalini dünyada sadece Bodrum’a özgü ve yaşatılması ve hatta dünyaya tanıtılması gereken bir ürün. Pernod Ricard olarak Türkiye’nin coğrafi işaretli ürünlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarıyla, coğrafi işarete sahip yeşil mandalinin kullanım alanlarının ve ekonomik değerinin artırılması, bölgeye katma değerinin kazandırılması, bahçelerin korunması ile yerel tarımsal ve ekonomik döngünün geliştirilmesi hedefleniyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın