Latin Amerika’nın En İyi 50 Restoranı Birincisi Central’ın Şefi Virgilio Martinez Gastromasa’da!

Latin Amerika’nın En İyi 50 Restoranı 2022 ‘Central’, üst üste ikinci kez bölgenin en iyisi seçildi. Virgilio Martínez  Latin Amerika’nın En İyi 50 Restoranı 2022’de “Central” aynı zamanda “Peru’nun En İyi restoranı” olarak taçlandırıldı.

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyonda yıldız şeflerden dünyaca ünlü Virgilio Martinez gastronomi sektörü ve tutkunlarıyla buluşuyor.
Le Cordon Bleu eğitimini tamamladıktan sonra açtığı asıl restoranı Central, İngiliz dergisi Restaurant tarafından verilen Dünyanın En İyi 50 Restoranı listesine 50 numaradan girdi. 2014 yılında, Central 35 basamak birden atlayarak 15 numaraya yükseldi ve “Highest Climber” ödülünü kazandı ve daha sonra o yıl Latin Amerika’nın En İyi Restoranı seçildi.

Peru mutfağının yayılmasını teşvik eden yeni nesil Perulu şeflerden biri olarak kabul edilir. Yerli Peru malzemelerine modern pişirme tekniklerini uygulamasıyla tanınır. Martinez, Peru mutfağının tanıtımını başarılı bir şekilde gerçekleştiren yeni nesil şeflerden biri olarak anılıyor. Yerel Peru malzemelerini modern pişirme teknikleri ile yeniden yorumluyor. Martinez, Lima gastronomisinin yeni yıldızı olarak anılıyor.

2013’te restoranı Central, The World’s 50 Best Restaurants List’e girmeyi başardı. 2014’te 15. sıraya yükselen restoran o sene en büyük sıçramayı gerçekleştiren restoran oldu. Her yıl daha başarılı olmayı başaran şefin restoranı Latin Amerika’nın en iyisi olmayı başardı. 2017 senesinde restoranı Latin Amerika’nın en iyi ikinci restoranı, dünyanın ise en iyi beşinci restoranı seçildi.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın