”La Lorraine ekmekleri ile menüm daha da zenginleşti”

Bol tahıllı, lif kaynağı ve lezzetiyle her öğünün vazgeçilmezlerinden olan ekmekler ustaların tarifleri ile yeniden yorumlanıyor. 

Çağlar Ürün

Baba mesleğini devam ettiren ve çocukluğundan beri sandviççilik yapan Çağlar Ürün, işini geliştirerek malzeme çeşitlerini artırıyor. La Lorraine ile çalışmaya başladıktan sonra sundukları ürünlerde değişikliğe gittiklerini dile getiren Çağlar Ürün; “La Lorraine ile çalışmaya başladıktan sonra sandviçlerimizi sıcak ekmeklerle hazırladık. Sıcak sandviçlerle zenginleştirdiğimiz menümüzde, siparişe göre pişirdiğimiz kişiye özel ekmekler büyük talep gördü. Kadıköy’den sonra Ataşehir’e bir şube açarak genişledik ve burada da sandviçlerimizi aynı şekilde hazırlıyoruz” açıklamasında bulunuyor. 

“Yaz aylarında biraz daha soft sandviçleri tercih ediyorlar” 

İnsanların sevdiği lezzetlerin bulundukları bölgeye göre değişebildiğini anlatan Ürün, sözlerine şöyle devam ediyor: “Kadıköy’de genelde etli sandviçler daha çok isteniyor. Ataşehir’de bu durum biraz daha farklı. Burası farklılaşan lezzetlere talep gösteren bir lokasyon olduğundan, çoğunlukla vejetaryen sandviçlerimizi tercih ediyorlar. Yaz aylarında soft, kış aylarında ise sucuk ve pastırmalı sandviçler menümüzde en çok satılan çeşit oluyor. 24 saat servisimiz var ve tatlı bir sandviç çeşidimiz olan “Atom” da çok beğeniliyor.” 

“La Lorraine ekmeklerini kullanmaya başladıktan sonra talep artışı oldu” 

Sandviçlerinde La Lorraine ekmeklerini kullanmaya başladıktan sonra müşterilerin talep ettikleri özel lezzetleri sunabildiklerini dile getiren ve La Lorraine ekmeklerinin tat olarak sağladıkları katkıya değinen Ürün: “La Lorraine ekmeklerini kullanmaya başladıktan sonra geri dönüşlerden çok memnun kaldık. İnsanlar eskiden piyasada mevcut ve kanıksanmış çeşitlerle yetiniyordu, artık kendi seçimleri doğrultusunda hazırlanmış, daha özel şeyler istiyorlar. İlk dönemlerde yaptığımız sandviçlerde hazır fırın ekmekleriyle sunum yapıyorduk. Değişimden sonraki birkaç ay bocalama oldu çünkü insanların damak tatları yeni bir lezzete hemen alışamayabilir. Bu geçiş döneminde önce şaşırdılar ama kalite her zaman kendini kabul ettirir, sonrasında da alıştılar ve bu sefer vazgeçilmez oldu. Yeni ekmeklerimiz, çeşitlerimizin lezzet anlamında farklılaşmasında bize büyük destek sağladı. Ekmelerimizi pişirdikten sonra 1-2 dakika bekleterek biraz yumuşamasını sağladık. Böylece elimizdeki üst kalite ve lezzetteki La Lorraine ekmekleri ile kullanıcının damak tadını bir araya getirerek, kendi formülümüzü yarattık.” 

“Süper karışık sandviçimiz çok beğeniliyor” 

Yapmak istedikleri projelerden ve hedeflerinden de bahseden Ürün, Beşiktaş’ta bir şube açmak istediğini sözlerine ekliyor. Zahir Sandviç’te, sandviç tipine göre, La Lorraine ekmek çeşitlerinden 6-7 tanesini kullandıklarından bahseden Ürün: “La Lorraine’in Fransız baget çeşitlerinden, ½ boy olanı kullanıyorum. Rustik baget ekmek çeşitlerinden de sade ve çavdarlı olanını tercih ediyorum. Bu ürünlerle yarattığım favori lezzetlerimizden bahsetmem gerekirse, süper karışık sandviçimiz çok beğeniliyor. Tatlı olarak da “Atom” en beğenilenlerden. Menümüzde 17 çeşit ürün var ve besleyicilik açısından bir insanın kahvaltısında alacağı besinin birkaç katını sandviçlerimiz ile sunabiliyoruz” diyor. 

“Sandviçlerimizi 8-9 dakika içinde hazırlayabiliyoruz” 

İnsanların isteğine göre her türlü ekmeğe damak zevklerine göre ürün koyup 8-9 dakika içinde hazırladıklarını belirten Ürün ekliyor: “La Lorraine kullanmadan önce tüketicilerimizi lezzet anlamında en memnun edebilecek ekmek çeşitlerinin neler olabileceğine dair bir çalışma yapmamıştık. Sıcak sandviçimiz yoktu sadece “Süper Karışık” ve “Atom” vardı. La Lorraine ürünlerini kullanmaya başlamamızla, ekmeği taze bir şekilde pişirip müşterilerin damak zevkine göre sunabiliyoruz. La Lorraine ile menümüz daha da zenginleşti.”

Sosyal Medya'da Paylaşın