Kültür ve Turizm Bakanlığı deniz sezonu için o projelerine hız verdi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, çalışmaları devam eden iki ücretsiz halk plajı projesine hız verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından çalışmaları yürütülen Türk turizminin önemli merkezlerinden Belek ve Kadriye’deki iki alanı halkla ücretsiz buluşturmayı hedefliyor. Belek Halk Plajı ile Kadriye Halk Plajı ve Mesire Alanı, yeni sezonda ücretsiz olarak hizmet vermeye başlayacak. Doğal dengenin titizlikle korunacağı her iki plajda da kamusal hizmet anlayışı esas olacak.

Bakanlığın, Ramazan Bayramı sonrası açılışını yapmayı planladığı yeni tesislerde; plaj alanından restoranlara, otoparktan yöresel ürün pazarına kadar pek çok hizmet sunulacak.

Caretta Caretta kaplumbağaları için koruma

İHA’da yer alan habere göre; Belek Halk Plajı, proje tamamlandığında bin kişilik ücretsiz plaj alanı, 450 araç kapasiteli otoparkı, kafe ve restoranları, çok amaçlı spor sahaları, yöresel ürünler halk pazarı ile hizmete girecek.

Kadriye Halk Plajı ve Mesire Alanı ise, 3 bin kişilik ücretsiz halk plajı, piknik için elverişli 16 bin metrekarelik mesire alanı, 570 araç kapasiteli otoparkı, kültür ve sanat aktiviteleri, kafe, restoran, pastane, spor ve etkinlik alanları, yöresel ürünler halk pazarı gibi olanakları ile hizmet verecek.

Plajlar engelli vatandaşların kullanımına da uygun olacak. Ayrıca doğa ile dost bir strateji izleyen Bakanlık, her iki plajda da, nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına alınan Caretta Caretta kaplumbağaları için koruma ve tedavi merkezlerine yer verecek.

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın