Kristal Endüstriyel Genel Müdürü Ramazan Kaynakçı: “2021 yılı içerisinde makine ve Ar-Ge yatırımımız artarak devam edecek”

Kristal Endüstriyel, 24 yıl önce faaliyete başlayarak şuanda 80 ülkede soğutma ekipmanları, otel mutfak projeleri, bulaşık makineleri ve dondurma ekipmanları alanında aktif olarak ihracat yapıyor. Ar-Ge merkezi olmaları sebebiyle her yıl yeni model ve ürün çıkaran Kristal Endüstriyel’in Kristal Dondurma Makinaları’nı Genel Müdür Ramazan Kaynakçı’dan dinledik.

Kristal Endüstriyel’in özellikle inovatif çalışmaları genç Ar-Ge ekibi ile gündeme göre ve uluslararası gelişmelerin ışığında çok hızlı şekilde yorumlanıp, tüketicilerin hizmetine sunuluyor. Ramazan Kaynakçı, geliştirdikleri soğutma ürünleri ve dondurma ekipmanları ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı planladıklarını söylüyor.

“Türkiye’deki güçlü servis ağımız ile hızlı şekilde müşterilerimize destek olmaktayız”

Kristal Dondurma Ekipmanları, 20 yıldır Türkiye’de üretilen ve dünyanın 80 ülkesine aktif ihracat yapan bir marka. Bir dondurma dükkânının ihtiyaç duyduğu tüm ekipmanları yerli olarak kendi fabrikalarında üretip, müşterilerine sunduklarını ifade eden başarılı yönetici, “Özellikle ürünlerimiz, kullanım ara yüzünün kolaylığı ve yüksek teknoloji yatırımları sayesinde tam profesyonel özel cihazlarımız ile ithal markalar karşısında rekabet edecek düzeye gelmiştir. Yerli üretici olmanın avantajı ve özellikle çoğu yedek parçaların kendi bünyemizde üretilmesine bağlı olarak, uzun vadede hem yatırım bedeli hem de ihtiyaç duyulan yedek parça ve servisin, kullanıcılara düşük maliyetle ve hızla ulaşmasını sağlamaktayız. Özellikle tüm Türkiye’deki güçlü servis ağımız ile hızlı şekilde müşterilerimize destek olmaktayız. Uzun yıllardır uluslararası fuar ve müşteri ilişkilerinden edindiğimiz bilgi ve deneyimler ile yeni yatırımcıların en doğru ürüne, en uygun maliyet ile ulaşmasını sağlamaktayız” diyor.

“Hedefimiz ürün ve hizmet kalitemizi en üst seviyeye taşımak”

Her yıl katıldıkları birçok yerli ve yabancı fuarların mevcut pandemi sebebiyle ertelenmesine bağlı olarak, bu süreçlerin en kısa sürede atlatılıp, tüketiciler ile tekrardan yüz yüze toplantı ve fuarlarda buluşma temennisi içerisinde olduklarını ifade eden Kaynakçı son olarak, “2021 yılı içerisinde makine ve Ar-Ge yatırımımız tüm ürünlerimizi daha da iyi noktaya taşımak amacı ile artarak devam edecektir. Hedefimiz, olmadığımız ülke pazarlarında özellikle Amerika kıtasında birçok alıcıya ulaşıp, ürün ve hizmet kalitemizi en üst seviyeye taşımaktır” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın