Koronavirüs salgınında Barut Otellerinden çalışanlarına müjdeli haber!

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği sektörlerden biri de konaklama sektörü oldu. Oteller bir bir kapılarını kapatırken, ücretsiz izne çıkan personel sayısı da oldukça fazla. Herkesin kaygı içinde şu günlerde Barut Otel çalışanlarına müjdeli haberi verdi.

Barut Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, çalışanlarına gönderdiği mektupta, turizm sektörünün tüm dünyada yara alan bir salgından geçtiğini belirterek, örnek bir davranışa imza attı. Barut’un, çalışanlarına gönderdiği mektupta şu ifadeler dikkat çekti:

“İçinde bulunduğumuz bütün bu şartlara rağmen hiçbir çalışanımızı işten çıkarmamaya askıya almamaya ve ücretsiz izne göndermemeye karar verdik. Tüm çalışanlarımızın maaşlarını tam olarak ödemeye devam etmeye onları korumaya ve sahiplenmeye karar verdik. Sizlerin sağlığı ve güvenliği için bu süreçte ücretli izin planlamalarıyla vaktinizi evinizde geçirmenizi sağlamaya karar verdik. 15 Mayıs 2020’ye doğru içinde bulunduğumuz şartları planlarımızı gözden geçirecek ve atacağımız adımları güncelleyeceğiz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın