Kaliteye ve Geleneğe Olan Bağlılık ile Güçlenen Marka: ID FINE

1979 yılından beri perakende sektöründe Stoneware üreticisi olarak kök salmış bir aile şirketi olan Porser Porselen, uzun yıllardır yaşadığı tutkuyu ve deneyimi HoReCa endüstrisine taşımak amacıyla yeni bir yatırım kararı aldı. Tamamen HoReCa kanalına yenilikçi çözümler getirmek üzere yeni bir yatırım yaparak 50.000 metrekarelik alana ve 19.000 metrekarelik kapalı alana kurulan Kütahya fabrikasını faaliyete geçirdi.

Fabrikanın kurulması ile “Define Dining” söyleminden yola çıkarak tüm şeflerin yemeklerini en iyi şekilde tanımlamaları için ID FINE markasını oluşturan Porser Porselen, şefin yaptığı her yemek ve sunuş şeklinin onun imzası ve kimliği olduğuna inanıyor. Buradan yola çıkarak tüm şeflerin kimliklerini en iyi şekilde yansıtması için ID FINE, benzersiz bir marka vaadi sunuyor.

HoReCa endüstrisinde yeni olsa bile ID FINE, markasının altında deneyimli profesyonellerden oluşan ve müşterilerinin şık sunumlar yaratmalarını sağlamak için kendini adamış bir ekibe sahip. Bu azimli ekip, ID FINE’ın sektöre yeni bir soluk getireceğine ve kısa vadede hedeflerini gerçekleştireceğine inanıyor, çalışmalarını bu yönde sürdürüyor. Müşterilerini klasik ve zamansız parçalardan modern ve trend tasarımlarla buluşturmanın heyecanını yaşıyor ve herkesi ID FINE markasını keşfetmeleri için yakından tanımaya bekliyor.

Tamamen HoReCa sektörünün kaygıları ile kurulmuş olan ID FINE, bir Fine China porselen üreticisi konumunda yer alıyor. Daha farklı reçeteler ile renk, sır dayanımı, çizilmezlik, kenar çıtlama garantisi, maliyet ekonomisini hedefleyerek bu alanlarda geliştirmeler yapıyor.

Bir aile şirketi olmanın faydalarından biri de markanın müşterileriyle her zaman yakın ilişkiler kurabilmesi. Onların katkılarına ve geri bildirimlerine değer veren ID FINE, her zaman iyileştirme ve yenilik yapmanın yollarını müşterileriyle beraber arıyor.

Başta Türkiye pazarı olmak üzere dünyanın dört bir yanına ulaşma hedefi ile takımıyla beraber çalışmalarına devam eden ID FINE’ın hedef pazarları arasında özellikle Avrupa, Amerika ve Orta Doğu yer alıyor.

Marka, güçlü dijital altyapısı, doğru paketleme stratejisi, hızlı servis kalitesi, tasarım gücü ve sektörel deneyimi güçlü olan satış-pazarlama ve tasarım ekipleri ile beraber rakiplerinden ayrılmayı hedefliyor.

ID FINE’ı rakiplerinden ayıran en önemli faktörlerden bir tanesi de oluşturduğu Mix & Match koleksiyonları. Bu koleksiyonlar ile şeflerin hep aynı sunumlar yerine farklı kombinasyonlarla farklılaşmaları ve benzersizleşmeleri destekleniyor. Mix & Match koleksiyonları ile hızlı tedarik vaadini her zaman yerine getiren marka, bir tabak birden fazla uyum içerisinde kullanılabildiği için en büyük kriz anlarında bile konseptlere uygun parçalar bulmaya olanak sağlıyor. Mix & Match koleksiyonları ile beraber şeflerin benzersiz sunumlar yaratmasına imkan sağlayan ID FINE, şeflerin yeni trendlere hızla ayak uydurmalarına yardımcı oluyor. Diğer yandan sunduğu ömür boyu çıtlama garantisi ve çizilmezlik garantisi ile beraber uzun ömürlü ve dayanıklı ürünleri sayesinde maliyetleri düşürmeyi hedefliyor.

Kaliteye ve geleneğe olan bağlılığının onu diğer porselen üreticilerinden farklı kıldığına inanan ID FINE ailesi, hayatlarını bu güzel ve zamansız zanaata adamış olan köklü bir firmanın parçası olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtiyorlar.

Kendi enerjisini kendi üreten fabrika, yenilebilir enerji kaynaklarına sahip. Fabrikanın atıl alanlarında güneş enerjisi paneli kurmak hedefleniyor. Aynı şekilde porselen üretiminin doğasından gelen enerji atıkları da başka enerjiye dönüştürülüyor. Örneğin bina yapılırken idare binaya doğalgaz döşemek yerine fırınlarda kullanılan sıcaklığı idari binaya aktararak enerji dönüşümü sağlanmış.

Mutlu insan, mutlu çalışan hedefi ile çalışan marka, bununla beraber liderlikle ilgili projeler yapıyor. Çizdiği üretim modeli sayesinde çalışanlarının aidiyet duygusunu geliştirmeyi amaçlıyor. Mutlu insan, mutlu çalışan hedefi ile aidiyeti güçlendirmek için çeşitli projeler geliştiriyor. Bunların haricinde yönetim verimliği ve satın alma becerilerini geliştirmek üzerine de çalışmaları mevcut. ID FINE, kendini hem kaynak hem de insan kaynakları alanlarında sürekli geliştiriyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın