Gıda Servisi Alanında En Yenilikçi, Dayanıklı ve Kaliteli Ürünleriyle Cambro

1951 yılında ABD Huntington Beach’te kurulan, bugün itibariyle Türkiye’nin de arasında bulunduğu 6 ülkede kendine ait fabrikaları ile 72. yılını geride bırakan marka Cambro’yu 2021 yılından beri Güney Avrupa, Türkiye, CIS ülkeleri, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika satış direktörü olarak görev yapan Onur Önen ile konuştuk.

“Yola çıktığımızda vizyonumuz, gıda servisi alanında en yenilikçi, dayanıklı ve kaliteli ürünleri üretmek ve sunmaktı. Bize rehber olan bu vizyonumuz hiç değişmedi. Bugün, işletmelerin yiyecek-içecek operasyonlarında mal kabul ve depolamadan, hazırlık ve servise kadar tüm süreçlerde çözümler sunuyoruz. Türkiye ve dünyada birçok otel, restoran ve catering zincirinin ana tedarikçisi konumundayız ve hedefimiz Cambro kalitesini ve Cambro dayanıklılığını sektörümüzdeki tüm değerli firmalar ile buluşturmaya devam etmek.” diyor Onur Önen.

Ana ürün grupları olarak Kompozit GN küvet taşıma arabaları, tabak taşıma arabaları, kaymaz tepsiler, polikarbon ve polipropilen GN küvetler ve gıda saklama kapları, yalıtımlı taşıyıcılar, yıkama sistemleri-basketler ve soğuk odalarda, kuru gıda ve house-keeping depolarında kullanılan anti-mikrobiyal raf sistemleri üreten marka, raf projelerinde A’dan Z’ye 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizim ve uygulama desteği veriyor.

Turizm sektöründe her geçen gün yeni ürünlere olan ilginin arttığını ve firmaların ilk yatırım maliyetlerinden ziyade operasyonel maliyetlerinde avantaj sağlayacak çözümlere yönelmeye başladıklarını tespit eden Cambro’nun 2023 yılı için de ana hedefi, katma değer ve operasyonel kolaylık sağlayan çözümlerini turizm sektöründeki değerli iş ortakları ile buluşturmaya devam etmek, Cambro kalitesinin ve dayanıklılığının daha da fazla yaygınlaşmasını sağlamak.

Markanın yeni ürünlerinden ve bu ürünlerin kullanıcılara sağladığı faydalardan da bahseden Önen, “Bu yıl birden fazla yeni ürünümüz var, GN küvet taşıma arabamız da bunlardan bir tanesi. Çelik kadar güçlü, ömür boyu paslanmaz kompozit malzemeden ürettiğimiz GN küvet taşıma arabamız en zorlu mutfak operasyonları göz önünde bulundurularak tasarlandı. GN 1/1 ve GN 2/1 boyutlarında, 200°C fırından çıkan metal GN küvetlerin ısısına dayanacak şekilde üretilen küvet arabamız, paslanma sorunu yaratmadığı gibi, özel tekerlekleri sayesinde operasyonda gürültü kirliliğinin de önüne geçiyor. Ayrıca daha butik alanlarda hizmet veren işletmeleri düşünerek yeni tasarladığımız tabak taşıma arabalarımız, yüzde 25 daha az yer kaplıyor ve operasyon içerisinde asansörlere de girerek taşıma esnasında ciddi kolaylık sağlıyor.” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın