İstanbul’un En İyi 3. Nesil Kahve Durakları

Kokusuyla baş döndüren, aromaları ile misafirlerini etkileyen kahve çeşitleri, on parmağında on marifet olan baristaların ellerinden çıkınca damaklarda unutulmaz izler bırakıyor. Kendine has kavrulan kahve çekirdeklerini lezzetli hale getiren 3.nesil kahve mekanlarının İstanbul’daki adreslerini sizler için derledik.

Petra Roasting Company

Tutkulu bir ekip tarafından 2013 yılında kurulan Petra Roasting Company’nin halihazırda İstanbul’da beş şubesi bulunuyor. Güney Afrika ve Güney Amerika lezzetlerinin bulunduğu mekanda alanında uzman baristaların, misafirlerine uzun uzun anlattıkları kahve çeşitleri, özel olarak hazırlanıyor.

Kronotrop

Yola, 2012 yılında Galatasaray’da mütevazı bir kahve dükkanı olarak çıkan Kronotrop, “nitelikli kahve” kavramının henüz popülerleşmediği o dönemde kahve konusunda titiz olan tiryakilerin ilgisini çekiyor. Zamanla büyüyen, 21 şubeli bir kahve zincirine dönüşen Kronotrop, sürdürülebilir kahve anlayışını benimsiyor.

Story Coffee Roasters

Moda ve Yeldeğirmeni’nde yer alan iki şubesiyle hizmet veren Story Coffee Roasters, taze kavrulmuş mis kokulu kahvelerinin yanında doyurucu bagel sandviçleri, meşhur Cinnamon Roll’u ve daha birçok lezzetiyle Anadolu Yakası’nda hizmet vermeye devam ediyor.

Federal Coffee

3. nesil kahveciliğin Türkiye’deki öncülerinden biri olan Federal Coffee tedarikinden sunumuna kadar her bir kahve çekirdeğinin niteliğini koruyacak bir iş planı ile çalışıyor. En kaliteli kahve çekirdeklerini arayıp bulmak ve müşterilerine daha fazla çekirdek seçeneği sağlamak için çiftliklerden gelen ve tadım analizleri yapılan çekirdekleri kendi fabrikasında “microlot roasting” anlayışıyla kavuruyor.

Grön Coffee Company

2020 yılında, 19. kez düzenlenen Timeout İstanbul’un “Yeme-İçme Ödülleri”nde “İstanbul’un En İyi Yeni Kahvecisi’’ olan Grön Coffee Company, özenle seçtiği kahveleriyle müdavimlerine mutluluğu taşıyor. Gurme & ekşi mayalı ekmek üstü lezzetleri ve yaratıcı tatlılarıyla günün her saati misafirlerini ağırlıyor.

Walters Coffee Roastery

Walters Coffee Roastery, İstanbul’daki ilk kahve laboratuvarı olarak biliniyor. Kahve ve kimyası konusunda tutkulu olan Walters Coffee Roastery, ekstraksiyon ve demleme sıcaklıklarından espresso makinesi basıncı ve öğütücü konfigürasyonuna kadar kapsamlı bir şekilde çalışıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın