İstanbul şehir otelciliğinin aranan adresi: Hilton İstanbul Maslak

Hilton Hotels & Resorts markasının yeni üyelerinden olan Hilton İstanbul Maslak, birinci sınıf otelcilik anlayışını, İstanbul’un en önemli iş ve finans merkezlerinden Maslak’a taşıyor. Biz de çalışmalarıyla otele yeni bir soluk getiren F&B Direktörü Erhan Enüstün ile bir araya geldik. 

Hilton İstanbul Maslak; işlevsel tasarımı, şık detayları, etkinlik mekânları ve dünyanın dört bir yanından rengarenk eserler sunan özel sanat galerisi ile şehre yepyeni bir soluk getiriyor. Erhan Enüstün faaliyet alanlarında birçok değişiklik yaptıklarını belirterek, “Kışın Perşembe akşamları Küba gecesi düzenledik. Gayet yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Salı, perşembe ve cuma günleri ise Zaxi’de cazz gecesi yapıyoruz. Eylül ayı itibariyle canlı müziğe başlayacağız, bununla ilgili tanınan sanatçılarla anlaşmalar yapıyoruz” diyor. Erhan Enüstün’ün otelcilik sevdası daha orta okul yıllarında başlıyor. Turizm lisesinin ardından Divan Otel’de stajyerlik yapan sonrasında kadroya giren başarılı yönetici, 1987 yılından bu yana otelcilik sektörünün içerisinde. Ataşehir Sheraton’da F&B Direktörü olarak görev yapan Enüstün, kendisine gelen teklif üzerine Hilton Istanbul Maslak’a geçiyor ve yaklaşık yedi aydır otelin F&B Direktörlüğü görevini üstleniyor. 

“Menümüzde yabancı misafirlerimizin damak tadına uygun lezzetler var” 

Hilton İstanbul Maslak, yılın her dönemi dünyanın dört bir yanından misafire hizmet ediyor. Kış döneminde; Amerika, Almanya, Uzak Doğu ve Hindistan’dan yazın ise daha çok Orta Doğu’dan misafiri ağırlıyor. “Yabancı misafirlerimizin damak tadına uygun lezzetler ekliyoruz” diyen Enüstün, “Burası iş merkezi olduğu için özellikle öğle saatlerinde dışarıdan çok misafir geliyor. Bu sebeple a plus bir menü hazırladık. Menü fiyatlarımızı uygun tuttuk ve kış ayında da bu şekilde devam edeceğiz” ifadelerini kullanıyor. 

“22 adet toplantı salonumuz var” 

Hilton İstanbul Maslak, toplantı ve öğle yemekleri konseptine göre menü ve temalar hazırlıyor. Otel ayrıca sosyal projeler üzerinde de çalışmalar yapıyor. Öyle ki bazı gıda ürünlerini Omurilik Felçlileri Derneği’nden alıyor. Erhan Enüstün ürün tedarik sürecinden şöyle söz ediyor: “Etlerimizi, dört tedarikçimiz var onlardan alıyoruz, sebze-meyvelerde ise satın-alma müdürümüz araştırmalar yapıyor ve ona göre alımlar gerçekleştiriyor. Mevsimine göre ürünler kullanmaya çok dikkat ediyoruz. Öte yandan otelde doluluk oranımız çok iyi. Şehir içi olmasına rağmen bayramları bile dolu oluyoruz. Maslak iş merkezi olduğu için yaz-kış fark etmiyor ancak kış banket toplantılarımız daha çok oluyor. 22 adet toplantı salonumuz var ve hepsini aktif olarak doldurmak istiyoruz. Düğünlerimiz Eylül ayı itibari ile çok yoğun oluyor. Aynı anda iki tane düğün yapabiliyoruz.” 

“Gastronomi alanında çok yol kat ettik” 

Türk gastronomisinin gelişimi ile ilgili açıklamalarda da bulunan Erhan Enüstün sözlerini şöyle tamamlıyor: “Türk mutfağı olarak bizim o kadar güzel yemeklerimiz var ki bu zenginliği modern sunumla çok daha güzel yapabiliriz. Öte yandan gastronomi alanında çok yol kat ettik ve gelişmeye de devam edeceğiz. Bununla ilgili olarak özel tohumları ortaya çıkarmak önemli. Bu konuda Bakanlığımızın teşvik yapması, ekin programları belirlemesi lazım. Kendi öz tohumlarımızı değerlendirirsek, yurt dışından daha çok ziyaretçi geleceğini düşünüyorum.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın