Hilton İstanbul Bosphorus patisserie’de çıtayı yükseltiyor

Türkiye’nin ilk beş yıldızlı uluslararası oteli Hilton İstanbul Bosphorus, patisserie bölümüyle de farkını ortaya koyuyor. Geleneksel lezzetlere yeni yorumlar getiren otel, sunumlarıyla da oldukça iddialı. Gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından misafirlerine alışılmışın dışında lezzetler sunduklarını dile getiren Pastane Şefi Emrah Demir ile bir araya gelerek keyifli bir söyleşiye imza attık. 

Hilton İstanbul Bosphorus, seçkin atmosferi ve leziz ikramlarıyla yılın her günü misafirlerine eşsiz anlar yakalama fırsatı veriyor. Ana yemekleriyle olduğu kadar patisserie bölümüyle de dikkatleri üzerine çeken marka hem konforu hem de lezzeti bir arada sunuyor. Emrah Demir, “Geleneksel lezzetlerden dünya pastacılığına uzanan geniş bir ürün yelpazemiz var” diyor.

“Hilton benim için vazgeçilmez bir yer” 

Demir, meslek hayatına Hilton İstanbul Bosphorus’ta başlıyor. “14 yıldır buradayım” diyen başarılı şef, “Adım adım ilerledim. Sonunda pasta şefi oldum. Güzel bir çalışma ortamımız var. Hilton benim için vazgeçilmez bir yer, her şeyi burada gördüm ve öğrendim. Çok iyi şeflerle tanıştım ve çalıştım. Biz her zaman en iyisine ulaşmak istiyoruz. Herkesi bir arada tutarak, iyi çalışarak daha üst kademelere çıkmak istiyoruz. Arkadaşlarımızın çok güzel yetenekleri var, kimisi çok güzel pastalar kimisi çok güzel çikolatalar yapıyor ve bunları bir araya getirdiğimiz zaman daha güzel işler çıkarabiliriz” açıklamalarında bulunuyor. 

“Sunum ve lezzet olarak çıtayı yükselttiğimize inanıyorum” 

Emrah Demir’in en büyük hedefi otelde avantgarde olarak hizmet vermek. Sunum ve lezzet olarak misafirlerden olumlu dönüşler aldıklarını belirterek şunları dile getiriyor: “Sunum ve lezzet olarak çıtamızı yükselttiğimize inanıyorum. İmza lezzetlerimize gelecek olursak; bademle yaptığımız bir tatlı var. İçli köfte gibi, içerisi badem, dışı elma. Yeryüzünün tersten bakış açısına göre yaptığım bir tatlı var üst tarafına toprak alt tarafına yeşillik koydum ve adı ise ters-düz. Bunlar çok beğenilen lezzetlerimizden.” 

“Sürdürebilirliğe önem veriyoruz” 

Hilton İstanbul Bosphorus, patisserie’de sağlıklı lezzetlere de yer açıyor. Menüde de büfelerde de bu lezzetlere yer veren marka, glüten free ve vegan olarak büfelerini ayırıyor. En büyük sıkıntılarının yerel ürün bulmak olduğunu dile getiren başarılı şef, “Yerel ürün bulmaya çok önem veriyoruz ve araştırmalar yapıyoruz. Son araştırmamız çiftlik üzerine, Biz yerel üretime önem veriyoruz ve bunun sürdürülebilirliği için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda bir sistem oturtmaya çalışıyoruz. Bugün aldığımız çilek yarın aldığımız çilekten farklı olmamalı” diyor. 

“Türk tatlılarımız rağbet görüyor” 

Son olarak pastacılık sektörüne de değinen Emrah Demir sözlerini şöyle noktalıyor: “Pastacılık, ülkemizde biraz geride bunu geliştirmemiz lazım, yurt dışında ise üst seviyelerde. Öte yandan ülkemizde çok güzel lezzetler var ve bunu yeterince tanıtamıyoruz. Yabancı Fransız pastaları, Alman ekmekleri var ama bizim elimizde daha çok seçenek var. Şu sıralar Türk tatlılarımız rağbet görüyor. İtalyan tatlıları da yapıyoruz. Ekmeklerimizi bir buçuk gün beklettiğimiz ekşi mayadan yapıyoruz, içerisine tahıllar koyuyoruz. Misafirlerimiz tarafından ise çok tercih ediliyor.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın