İstanbul Boğazı’nda bir lezzet noktası: Pembe Yalı Restaurant

İstanbul Boğazı’na nazır Pembe Yalı’da tarihin içinde gastronomi yolculuğu sizleri bekliyor. Geleneksel ve modern lezzetlerin bir arada sunulduğu Pembe Yalı, açıldığı günden beri tüm İstanbul’un gözdesi haline gelmiştir.

Tarihin günümüzle sentezi olan Pembe Yalı, 2018 yılında Restaurant-Cafe olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2 katlı mimarisi, tarihi ahşap dokusu, iskelesi ile İstanbul Boğazı’na ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne hakimdir. Anadoluhisarı surlarına komşu olan Pembe Yalı’da her şey özenle dekore edildi.

Dünya mutfağının hem modern hem de geleneksel lezzetleriyle harmanlanan menüsü ile damaklara, eşsiz boğaz manzarasıyla da gözlere hitap eden Pembe Yalı, sabah 09:00 ile gece 01:00’e kadar hizmet veriyor.

Özenle hazırlanan menülerle misafirlerini karşılıyor

Ünlü şefler tarafından hazırlanan menü her daim taze ve dinamik kalmak adına mevsimine uygun ürünlere göre değişiklik gösterirken Anadolu’nun her bir noktasından özenle seçilen lezzetleriyle de heyecan uyandırıyor.

Kara ulaşımı dışında Boğaz manzarasını seyre dalmak isteyenler için kendisine ait iskelesi de bulunan Pembe Yalı, rezervasyon sistemi ile gruplara, toplantılara ve çeşitli organizasyonlara ev sahipliği de yapmaktadır.

İstanbul Boğazı’nın büyülü ortamında, huzur ve mavinin dansını izleyerek harika lezzetleri deneyimlemek istiyorsanız Pembe Yalı, size kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın