İngiltere’de eşsiz bir Türk Mutfağı deneyimi: Zahter London

Kariyerine İngiltere’de devam eden başarılı şef Esra Muslu’nun yeni restoranı Zahter London, Ekim ayında Londra’nın Soho bölgesinde misafirlerini ağırlamaya başladı. Türk Mutfağı’nın ülke dışındaki en iyi temsilcilerinden biri olan restoranı oluşturan her detay Türkiye’den temin edildi.

Geçmişte Ottolenghi Spitalfields ve Soho House İstanbul’da baş şef olarak görev alan Esra Muslu, yeni restoranı Zahter ile İstanbul mutfak kültürüne ışık tutuyor. Restoranda servis edilen yemeklerin bizzat annesinin tariflerine dayandığını belirten Muslu, zaman içerisinde restoranda İstanbul tarzı açık kahvaltı servisi olacağını da açıkladı.

Zahter, 30 Foubert’s Place’deki eski bir giyim deposunda dört kata yayılan bir lokasyonda yer alıyor. Mekânın zemin katında açık mutfak, tezgâh üstü yemek ve geniş açık havada oturma alanı, birinci katta yemek odası ve üçüncü katta özel etkinlik alanı ve aşçılık stüdyosu yer alıyor. Restoranın ismini “Türkiye’ye bir aşk mektubu” olarak tanımlayan başarılı şef, menüden iç mekân tasarımına değin her ayrıntısıyla Türkiye’yi temsil ediyor.


Restoranın menüsünü annesinin tariflerinden aldığını belirten Muslu, menüde cacık, pide, lavaş, pilav ve baklava gibi klasikleşmiş Türk lezzetlerine özgün bir yorum getirerek yer veriyor. Enginar dolması, sıcak mezeler, yaprak ciğer ve sütlaç gibi Türk topraklarına özgü lezzetleri her gün Londralılar ile buluşturan Şef Muslu, kısa bir süre önce açılan Zahter ile yoğun ilgi görüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın