Hisseleri yüzde 17 değer kaybeden Starbucks, ABD’de mağazalarını açmaya hazırlanıyor

Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks, ABD’deki bazı mağazalarını yeniden açmaya hazırlanıyor.

Starbucks CEO’su Kevin Johnson uzun vadede tüm mağazaların yeniden açılması için hazırlıklara başladıklarını belirterek çalışanlarına gönderdiği mektupta, “Her bölgede coronavirüsü durumu yakından izlenmeye devam edilecek. Ardından tüm mağazaların ne zaman tamamen çalışmaya başlayacağına karar verilecek” dedi.

Starbucks, ABD’deki mağazalarını Mart ayının ortalarından itibaren kapatmıştı. Türkiye’de de kapatılan kafeler kapsamında Starbucks da faaliyetlerine son vermişti. CNN’de yer alan habere göre, şirket, bazı bölgelerdeki mağazalarını açıp durumu yakından takip etmeyi planlıyor.

Hisseleri yüzde 17 değer kaybetti

Şirketin ABD’deki 15 bin mağazasından bazıları sadece ‘arabaya servis’ sistemiyle çalışmaya devam ediyor. Bazı yerel mağazalarda ise eve teslimat şeklinde hizmet veriliyor. Starbucks CEO’su Kevin Johnson, Çin’de yaşadıkları deneyimin ABD’de kendilerine yol göstereceğini dile getirerek, “Dikkatli bir şekilde düşünerek bir sonraki aşamaya hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı. Starbucks’tan geçen hafta yapılan açıklamada, virüs salgını nedeniyle gelirlerin yarı yarıya azalabileceği uyarısı yapılmıştı. Şirketin hisseleri bu yıl yüzde 17 değer kaybetti.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın