Her sezon tartışma konusu olan otellerdeki fahiş fiyatlar yine gündemde!

Her sezonda tartışma konusu olan otellerdeki fahiş yiyecek içecek fiyatları tekrar gündemde. Tartışmaya konu olan yemek ise 370 lira ile döner…

Hürriyet Yazarı Savaş Özbey, Bodrum’da dudak uçuklatan yeni bir hesap pusulasının ortalıkta dolaştığını kaleme aldı.

Özbey, ‘370 liraya döner’ başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Böyle haberleri verdikçe Bodrum’un orta halli esnafı bozuluyor: ‘1000 liraya şezlong, bilmem kaç liraya lahmacun diye yazdıkça bütün beldede fiyatlar böyle zannediliyor, insanların gözü korkuyor. Oysa burada her bütçeye uygun işletmeler var’ diyorlar. Haklı oldukları bir yan var tabii ki. Ama işin lüks ayağı da haber; insanlar okumak, takip etmek istiyor. Nedense pahalı lahmacunu başkası yiyor, başkasının çenesi yoruluyor”

Bodrum’daki fahiş fiyat tartışmalarına yeni bir merhale getirecek bir hesap pusulasının ortalıkta dolaştığını ifade eden Özbey, yazısına şöyle devam etti: ” İddiaya göre geçen cuma, öğle 13.30 sularında Yalıkavak’taki bir otelin plajında ödenmiş. Kalemlere tek tek baktığınızda pide, kola, döner, Türk kahvesi gibi hemen herkesin her gün tükettiği, çok da lüks sayılmayacak yiyecek-içecekler var. Toplam hesap 2 bin 263 lira. Zaten fiyatlar Euro ile, sonradan liraya çevrilmiş. Türk kahvesinin 53, kolanın 61 lira olmasını geçtim. Beni asıl çarpan, dönerin 369 lira olması. Dört kişi ısmarlamış; sadece dönere verilen para 1478 lira. Kuruşlarıyla 1480. Döner yiyeceğine danaya girersin.”

Sosyal Medya'da Paylaşın