Helmut Sachers Roastery Sevgililer Günü’ne hazır

1929 yılında Viyana’da kurulan ve kurulduğu günden bu yana geleneksel Viyana usulü kavurma yöntemini kullanan Helmut Sachers Roastery, Ocak ayında İstanbul’da kapılarını açtı.

Helmut Sachers Roastery, bin metrekarelik alanda kahve ve çay dışında İtalyan ve Viyana lezzetlerini de bir araya getirdiği konseptiyle kısa süre önce lezzet severlerle buluştu. İtalyan Şef Matteo Bertuletti ise Helmut Sachers’da 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel hazırladığı menüsüyle farklı lezzetleri misafirlerine sunuyor.

Dileyen misafirlerin katılabileceği çikolata workshop’unun ardından akşam yemeği için Sevgililer Günü’ne özel iki farklı menü hazırlandı. İlk menüyü tercih etmek isteyenler Çıtır Ördek, Dana Kuyruk Ravioli, Izgara Bonfile ve Praline Feuilette’yi tadacak. İkinci alternatifte ise Füme Somon, Karidesli Fagottini, Alabalık Fileto ve yine Praline Feuilette yer alıyor.

Kökleri Viyana’ya uzanan Helmut Sachers, yeni deneyim merkezi Roastery alanıyla misafirlerini Viyana lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Sadece yemek değil, kahve, çay, özel patisserie ve butik çikolata alanları ile de misafirlerine farklı ve özel lezzetleri bir araya getirerek sunuyor. Mekânda yer alan dev kahve makinesinde her gün kavrulan taze kahvelerin kokusu da oldukça cezbedici.

Şef Matteo Bertuletti’nin İtalyan dokunuşu ile İtalyan ve Viyana lezzetlerini bir araya getirdiği Helmut Sachers Bistrot, Sevgililer Günü’ne özel rezervasyonla misafirlerini kabul ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın