Günaydın Steakhouse Kurucu Ortağı Cüneyt Asan: “En büyük yatırımlar mutfağa yapılacak”

Restoranlar uzun bir aranın ardından hizmet vermeye başladı. Yeni normaller ve kurallar ışığında tekrardan misafirleriyle buluşan markaları ve hazırlıklarını Pandemi Dosyası’nda mercek altına aldık. Günaydın Steakhouse Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, yeni bir dünya başladığının altını çizerek,Yeni dünyanın da kendine has kuralları, yasaları ve buna göre de uygulamaları olacak” diyor.

Günaydın Steakhouse Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, değişimden en çok etkilenenlerin restoranlar olduğunu, insanların kalabalık olarak bir araya gelebileceği bir alan olduğu için mutfaktaki hijyenin hat safhaya çıkmak zorunda olduğunun altını çizdi.

Restoranlarda önceden pişmiş bir yemeğin olmaması gerektiğini ifade ederek şu açıklamalarda bulunuyor: “Her şey dahil sistem gibi yemeklerin olmaması gerekiyor. Salonda bir buçuk metre mesafe olması gerekiyor, masalar arasında ve insanlar aileleriyle oturduklarında yine kendi aralarına mesafe bırakmaları gerekiyor. Masada kullanılacak olan tuzluk, baharatlık tek seferlik kullanım olması gerekiyor ve bence masaların örtülü olması gerekiyor ya tek seferlik ya da sürekli yıkanacak, dezenfekte edilecek örtülerden. Tek seferlik malzemeler olursa paket halinde konulabilir masaya fakat onun haricinde konulmamalı ve bence her restoranın girişinde ateş ölçme cihazları olmalı. En önemli işlerden biri bence bu. Çok fazla abartmaya ve insanları germeye gerek olmadığını düşünüyorum çünkü artık insanlar ne olacağını nasıl davranacağını biliyorlar ve biraz sorumluluk almalılar, en büyük yatırımlar mutfaklara olacak artık salonlara ya da dekora değil.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın