Gönül Kahvesi’nden Şubeleşme Hamlesi

Türkiye’deki şube sayısını bu yıl 100’e yaklaştıracak olan Gönül Kahvesi, yurt dışındaki mağaza sayısını ise 11’e yükseltmek için görüşmeler yaptığını duyurdu.

İlk şubesi 2002 yılında Yaman Yardımcı ve Sevgi Yardımcı tarafından İzmir’de açılan, “butik kahve evi” konseptini benimseyen ve 2007 yılından itibaren franchise sistemiyle hızla büyüyen Gönül Kahvesi, 87 şubesine ek olarak yıl sonuna kadar 8-10 mağaza daha açmayı planlıyor. 2023’te ise 20 yeni şube daha açma hedefleri olduğunu söyleyen Gönül Kahvesi Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Yardımcı, “Yurtdışında da 7 şubemiz var. 4 ülke ile de görüşme halindeyiz, bulunmadığımız tüm illere girmeyi istiyoruz” dedi.

Franchise Sistemiyle Büyüyor
Franchise şubeleri de dahil 1000’e yakın personele istihdam sağlayan Gönül Kahvesi, 2023 yılına kadar bu rakamı 1200-1300 civarına çıkarmayı hedefliyor. 2007 yılından itibaren yoluna ağırlıklı olarak franchise yöntemiyle devam etme kararı alan Gönül Kahvesi, hem büyük şehirlerde hem de Anadolu şehirlerinde büyümeyi planlıyor. Yardımcı, franchise koşulları ile ilgili şunları söylüyor: “Franchise alacak iş ortaklarımızın, işletmenin yönetimine birebir sahip olması, Gönül Kahvesi standarlarını koruması ve işletmenin yüzde 100 sahipli olarak yönetilmesi.”

Yurtdışı Hedefi 400 Şube
“Dünya’da Bir Gün Herkes Türk Kahvesi’ni Tadacak” sloganıyla yurtdışında da büyüme hamlelerini sürdüren Gönül Kahvesi’nin Bahreyn, Almanya, Avusturya ve Saraybosna’da toplam 7 şubesi var. Şu anda görüşme halinde oldukları 8 ülke daha olduğuna değinen Yardımcı, “Kısa bir zamanda dünyanın çeşitli noktalarında şube sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. Kuzey Avrupa ve Avrupa ülkeleri, Güney Asya ülkeleri, Orta Doğu ülkeleri, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve ABD olmak üzere aslında tüm dünya hedef pazarımız. Global ekonomi ve pandemiye bağlı olarak yurtdışı planlarımız şekillenecek. Dünya problemlerden kurtulursa 3-5 yılda 300-400 şubeye ulaşmak hedefimiz” diye anlatıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın