Geçmiş Olsun Türkiye!

AFAD verilerine göre, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, saat 04.26’da merkez üssü Gaziantep’in Nurdağı ilçesi olan 6.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini açıkladı. 10 ili etkileyen deprem; Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’ndeki pek çok il ve ilçede hissedildi. Türkiye’de dördüncü seviye alarm verildi.

AFAD verilerine göre, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.4 ve Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde 6.4 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem bölgelerine çok sayıda arama ve kurtarma ekibi, sağlık ekipleri sevk edildi. AFAD’dan yapılan açıklamada, türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında depremin 4.seviye olarak ilan edildiği bildirildi.

Yetkililerden yapılan son açıklamalara göre, artçı sarsıntılar devam ederken, BOTAŞ Kahramanmaraş-Gaziantep doğalgaz iletim hattında oluşan hasar neticesinde Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş illeri ile Pazarcık, Narlı, Besni, Gölbaşı, Nurdağı, Islahiye, Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerine doğalgaz akışının durdurulduğunu açıkladı.

Sosyal Medya'da Paylaşın