Galeri Kristal’in acı kaybı

Galeri Kristal’in Kurucusu Turan Kilit geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Kilit Ailesi’nden; Süleyman Kilit, Tuncay Kilit ve Taner Kilit tarafından verilen ilanda merhum Turan Kilit’in bugün öğle namazını müteakip Antalya Uncalı Mezarlığından alınıp Antalya şehir merkezindeki Andızlı Mezarlığına defnedileceği belirtildi.

Kilit Ailesi’nin cenazeyle ilgili yaptığı açıklama şu yönde: “İçinde bulunduğumuz karantina sebebiyle cenazemiz kısıtlı koşullarda gerçekleşecektir. Cenazeye katılmayıp dualarınızı paylaşmanız yeterli olacaktır.”

Turan Kilit ve Galeri Kristal Hakkında:

1955 yılında kurucusu Turan Kilit tarafından Kristal Züccaciye Toptan ve Perakende Ev Gereçleri ismi ile faaliyetlerine başlayan Kilit Şirketler Grubu, ilerleyen zamanlarda şirketin yönetimine geçen, Süleyman Kilit, Tuncay Kilit ve Taner Kilit kardeşler ile atağa geçmiş ve otel ekipmanları sektöründe uzmanlaşarak, “Galeri Kristal” adı altında yaptığı atılımlar ve sektörün hizmetine sunduğu 50.000’den fazla ürün çeşidi ile sektörün yenilikçi ve lider firmaları arasına kısa zamanda girmiştir. Kilit Şirketler Topluluğu ayrıca Turizm sektöründe de yatırımlar yapmıştır. Bugün grubun; Crystal De Luxe Resort & Spa, Crystal Flora Beach Resort, Crystal Family Resort & Spa, Crystal Paraiso Verde Resort & Spa, Crystal Palace Resort & Spa, Crystal Sunrise Queen Luxury Resort & Spa, Crystal Admiral Resort Suites & Spa, Crystal Green Bay Resort & Spa, Crystal Kaymaklı Hotel & Spa, Crystal Sunset Luxury Resort & Spa, Crystal Waterworld Resort & Spa, Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa ve Crystal Aura Beach Resort & Spa Otelleri adı altında 14 oteli mevcuttur.

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın