FoodinLife’ın yeni sayısı çıktı: Rus mutfağının dünyaca ünlü temsilcileri Sergei ve Ivan Berezutskiy kardeşler kapak konuğu oldu!

FoodinLife’ın kapak konuğu Rus mutfağının dünyaca ünlü temsilcileri ikiz kardeşler Sergei ve Ivan Berezutskiy oldu.

Yeni sayımızda yine gastronomi dünyasındaki son gelişmelerin izini sürdük. Rus mutfağının dünyaca ünlü temsilcileri ikiz kardeşler Sergei ve Ivan Berezutskiy’i ve restoranları Twins Garden’ı kapağımıza taşırken; her ay sayfalarımıza renk katan Masabaşı Sohbetleri’nde Bodrum gastronomisini ve turizmini ele aldık. Gurme önerilerine açtığımız “Gurmelerden” sayfalarımızı ise, steakhouse restoranları süsledi. Öte yandan yeni markamız olan FSummit ile yine dünyada önemli bir organizasyona imza atmak için kolları sıvadık. Ve bu kez dünya turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan Antalya’yı seçtik. 9-10 Nisan’da Antalya’da düzenlenecek olan FSummit Uluslararası Turizm Gastronomi Zirvesi’nde; dünyanın önde gelen; turizm, otel, gastronomi ve restoran sektörünün oyuncularını Antalya’da biraraya getirmeye hazırlanıyoruz. Öte yandan Türkiye’nin dünyadaki tanıtımına katkı sağlayan, Türkiye’nin en büyük markalarından olan ve dünyaca ünlü şefleri İstanbul’da bir araya getirerek Türk gastronomisi ile dünya gastronomisi arasında önemli bir köprü görevi üstlenen, Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 6.’sı, 6 Kasım 2021’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. İşte her sayısını büyük bir heyecan ve özveriyle hazırladığımız dergimizden bazı konu başlıkları…

Rus mutfağının dünyaca ünlü temsilcileri: Sergei ve Ivan Berezutskiy kardeşler

Rusya’nın başkenti Moskova’nın gastronomi sahnesine girdikleri 2014 yılından beri hem ülke içinde hem de dünya genelinde adından sıkça söz ettiren Twins Garden’ın kurucu şefleri Ivan ve Sergey Berezutski, her geçen gün yenilenen dinamik bir gastronomi deneyimine ev sahipliği yapıyor. Yeme-içme sektöründe modern Rus mutfağının öncüsü olarak bilinen Twins Garden ile yıllar içerisinde birçok başarıya imza atan ikiz kardeşler “Hatalarımızdan ders çıkarmaya çalışıyoruz ve bundan çok keyif alıyoruz” diyerek, başarı öykülerini FoodinLife dergisi ile paylaştı.

Gerçek bir sushi ustası: Jiro Ono

9 yaşında başladığı mutfak serüvenini hala sürdüren 95 yaşındaki Jiro Ono, Tokyo’daki sushi restoranı Sukiyabashi Jiro’daki başarısı ile günümüzde dünyanın en iyi sushi şeflerinden biri olarak tanınıyor.

Kırmızı etin en kaliteli hali: Ünlü steakhouse restoranları

Şık atmosferleri ve üst kalite malzemelerini özel kesim etleri ile harmanlayan, bulunduğu ülkenin kültürüne uyum sağlarken orijinalliğinden de ödün vermeyen steakhouse’lar, gastronomi dünyasında et severlerin olmazsa olmazları. Biz de Amerika’dan Dünya’ya yayılan steakhouse konseptinin en başarılı adreslerini gurmelerimize sorduk.

Yemeği lezzete dönüştüren eşlikçiler; Sos ve çeşniler

Yemeklerimize lezzet ve aroma katan sos ve çeşniler gastronomi profesyonellerinin vazgeçilmezi olan tamamlayıcı ürünler. Soslar ve çeşniler temel malzemeleri etnik lezzetlere dönüştürme konusunda da şeflerin en önemli yardımcıları. Biz de bu sayımızda sofralarımızın baştacı, yemeklerimizin olmazsa olmazı bu lezzet tamamlayıcısı ürünlerin üretimini ve satışını yapan firmalarla, sos ve çeşnileri mercek altına aldık. İlgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Sosyal Medya'da Paylaşın