FoodinLife “Pazar Önerileri” ile gününüze keyif katıyor!

Pazar günlerinize keyif katmak için FoodinLife Pazar Önerileri’yle karşınızdayız! Julie & Julia, The Taco Chronicles ve The World Atlas of Street Food… Yemek yapmayı ve bu konuda uzmanlaşmayı odağına koyan iki kadının hikâyesini anlatan film Julie & Julia ile keyif dolu dakikalar geçirirken, günümüzün en popüler platformu olan Netflix’te izlenmeye hazır Tako Günlükleri belgeseliyle (The Taco Chronicles) ile Meksika mutfağını keşfe çıkabilecek aynı zamanda The World Atlas of Street Food kitabında dünya sokak lezzetlerinin adreslerinin yanı sıra, kitapta yer alan tariflerle bu lezzetleri mutfağınızda deneyimleyebileceksiniz.

Julie & Julia

Yemek yapmayı ve bu konuda uzmanlaşmayı odağına koyan iki kadının hikâyesini anlatıyor Julie & Julia. Farklı zaman dilimlerinde yaşayan iki kadın Julie ve Julia, mutfakta ustalaşma konusunda benzer mücadeleler vererek; tutku ve cesaretle başarının nasıl elde edilebileceğini gözler önüne seriyor. Yönetmenliğini Nora Ephron’un üstlendiği, başrolleri ise efsane kadın oyuncu Meryl Streep ve Amy Adams’ın paylaştığı 2009 ABD yapımı film; komedi, dram ve romantizmi bir arada sunuyor.

The Taco Chronicles

Karantina günlerinde evlerde boş zamanımızı kaliteli bir şekilde değerlendirebilmek için günümüzün en popüler platformu olan Netflix’te yer alan Tako Günlükleri (The Taco Chronicles) izleyenlere Meksika mutfağına lezzetli bir pencere açıyor. Popüler dizi ve film uygulaması olan Netflix’in Tako Günlükleri ile Meksika mutfağının derinlerine iniliyor. Toplam 6 bölümden oluşan ve belgesel tadında olan Tako Günlükleri, ortalama 30 dakikalık bölümleri ile Meksika mutfağını farklı bir bakış açısı ile inceleniyor. Her bölümde farklı bir tako tarifi verirken şeflerin görüşleri ile de basit bir yemek tarifinden ileriye giden program, pişirme teknikleri ve kullanılan malzemeler ile Meksika mutfağını izleyicilerle yakından buluşturuyor.

The World Atlas of Street Food

Yemek kültürünün ete kemiğe büründüğü, dünyanın her bir köşesinde farklı lezzetler ve konseptlerle karşımıza çıkan sokak yemeği her zaman toplumun ortak noktası olmuştur. Sue Quinn ve Carol Wilson, hazırladıkları The World Atlas of Street Food kitabıyla, Meksika’dan Tokyo’ya okuyucuları renk ve lezzet şöleninin kucağına bırakıyor. Şehirlerde ağız sulandıran yiyecek ve içecekleri nerede bulacağımızı gösteren The World Atlas of Street Food, aynı zamanda evde yapılabilecek tarifleri ile dünya sokak lezzetlerini mutfaklarımıza taşıyor.

 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın