Fairmont Quasar Istanbul ve Bir Dilek Tut Derneği’nden lezzet dolu çocuk balosu!

Fairmont Quasar Istanbul, Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) ile birlikte 26 Nisan 2022 tarihinde dilek çocukları için lezzet dolu muhteşem bir balo düzenledi.

Make-A-Wish® Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emine Çubukçu ve Fairmont Quasar Istanbul Genel Müdürü Nicolas Kipper’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 29 Nisan Dünya Dilek Günü’nün coşkuyla kutlandığı çocuk balosuna, tedavileri başarıyla tamamlanan dilek çocukları aileleriyle birlikte katıldı. Etkinlikte ayrıca Ferman Akgül, Eren Ören ve Akasya Asıltürkmen gibi ünlü isimlerin yanı sıra derneğin kurucu başkanı Carole Hakko’nun aile üyeleri Benjamin Hakko, Azer Polat ve Berat Akça yer aldı.

Sihirbaz gösterisi, pinyata, kurabiye yapım atölyesi ve mandala atölyesiyle renklenen Çocuk Balosu’nda Fairmont Quasar Istanbul’un Executive Chef’i Ercan Yamantürk tarafından hazırlanan çocukların favorisi lezzetler ikram edildi.

Ünlü oyuncu Akasya Asıltürkmen’in masal kitaplarını okuduğu etkinlikte çocuklar, hem eğitici hem de eğlenceli bir gün geçirdiler. Masal saatinin sonunda tüm çocuklara Akasya Asıltürkmen imzalı kitaplar da hediye edildi.

29 Nisan Dünya Dilek Günü, Make-A-Wish® Türkiye’nin (Bir Dilek Tut Derneği) temsilcisi olduğu, dünyanın en büyük dilek gerçekleştirme organizasyonu Make-A-Wish® Uluslararası Vakfı’nın kuruluşunun 42. yıldönümü. Vakıf, 1980 yılında lösemi hastası Chris Grecious’ın polis olma dileğinin gerçekleştirilmesiyle başlayan yolculuğunun 30’uncu yılında 29 Nisan’ı “Dünya Dilek Günü” ilan etti. Bu tarihte Vakfın tüm dünyadaki temsilcilerinin, hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukları hayata bağlamanın önemine ilişkin farkındalık çalışmaları daha da yoğunluk kazanıyor.

Zorlu hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştirerek hayata daha sıkı tutunmaları için çalışan Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) bugüne kadar dileğini gerçekleştirdiği 4 bin 900 çocuğa umut oldu. Bu yıl içerisinde de en az 250 çocuğa zorlu mücadelelerinde destek sağlanması hedefleniyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın