En doğal ürünleri ve el lezzetiyle köfte diyarı: Trakya 

Her bölgenin kendisine has bir köftesi bulunuyor. Bunlardan biri de Trakya. Adeta bir et cennetine dönüşen şehirde; Tekirdağ köftesi, Kırklareli köftesi, Keşan satır et, Edirne köftesi, Ahmetbey köftesi, Uzunköprü köftesi ve Pabuç köfte… Pek çok çeşidi ile damaklarda eşsiz tat bırakan en iyi köfteciyi bulmak için direksiyonu Trakya’ya çevirdik. 

Köfteci Osman 

Köfteci Osman, Edirne’de toplam 4 şubesiyle lezzetini kanıtlarken, kaliteden de ödün vermiyor. Bıçakla işlediği ete kendi el lezzetlerini katarak müşterilerine gerçek bir köfte deneyimi yaşatıyor. Etin her çeşidini bulabileceğiniz Köfteci Osman’da gerçek bir köfte deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Çerkezmüsellim Pabuç Köftesi Mahmut Yalçın

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinden dünyaya açılan lezzet haline gelen Çerkezmüsellim Pabuç Köftesi, süt dana etinin özel baharatlarla buluşmasıyla aranan lezzetlerden biri haline geliyor. Yabancıların ve gurbetçilerin özlediği tadı yurt dışına çiğ paketler şeklinde gönderiyorlar ve tescilli lezzetlerini dünyanın her yerine taşımayı hedefliyorlar.

 

Uzunköprü Köftecisi Mustafa Alsat

1936’dan beri Edirne Uzunköprü’de faaliyet gösteren Uzunköprü Köftecisi, yaklaşık 80 yıldır lezzetinden ödün vermeyerek müşterilerine servis etmeye devam ediyor. Köftelerini 3 nesildir aynı kalitede devam ettirmelerini ise; yapım aşamasından sunumuna kadar her ayrıntıya dikkat etmelerinden geliyor.

 

Köfteci Selim 

Kendi yetiştirdikleri ürünü en iyi şekilde müşterilerine sunan Köfteci Selim, özenle seçilmiş dana etiyle Tekirdağ’daki en iyi köfteciler arasında yer alıyor. 41 yıldır her aşamada lezzet katılan tescillenmiş lezzetli köfteleri ve standartlarını bozmadan müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

 

İki Kardeşler Köftesi Hikmet Mutlu 

Tekirdağ’da küçük bir mahalle kasabı olarak çıktıkları yolda yerellikten ve lezzetten ödün vermeyen İki Kardeşler Köftesi, odun ateşinde pişirdikleri etleri ile lezzet arayanları kendine çekmeyi biliyor. Kendi besi çiftliklerinde yetiştirdikleri gibi dana ve lezzeti Trakya’yı açmış Trakya kıvırcık kuzusunu civar köylerden temin ederek yerel ürün tüketimine değer veriyorlar.

 

Meşhur Köfteci Abdi Özcan

Emekten ve kaliteden ödün vermeyen Tekirdağ köfte denilince akla ilk gelen yer olan Meşhur Köfteci Abdi Özcan, Tekirdağ köfte sırlarını koruyarak müşterilerine mutluluk dağıtmaya devam ediyor. Köfteler  soğumasın ve tam tadında yensin diye parça parça porsiyonlar masaya ulaştırılırken, müşteriler gerçek Tekirdağ köftesi lezzetinin tadını en iyi şekilde çıkarıyor.

 

Özcanlar Tekirdağ

İki kardeşin küçük bir yerde başladığı köfte serüveni, 5 adet restoran, 2 et markası, besi çiftliği ile Özcanlar bugün şehirde gerçek bir Tekirdağ köftesi sunuyor. Ve Tekirdağ köftesinde yakaladıkları başarı ve lezzeti diğer ürünlerine de taşıyarak lezzet markası olma yolunda ilerliyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın