Dünyaca ünlü çikolata şefi Oriol Balaguer Patisserie by FoodinLife’ın yeni sayısında: “Tatlılar duyuları uyandırmalı”

Patisserie by FoodinLife’ın yeni sayısında kapak konuğu dünyaca ünlü pasta şefi Oriol Balaguer oldu. 

Son olarak her zaman olduğu gibi yine yeni sayımızda gastronomi dünyasındaki son gelişmelerin izini sürdük. İşte her sayısını büyük bir heyecan ve özveriyle hazırladığımız dergimizden bazı konu başlıkları…

“Tatlılar duyuları uyandırmalı”

Dünyaca ünlü pasta şefi Oriol Balaguer’in mutfakta odak noktasını mükemmeliyetçilik oluşturuyor. Babasının sanatsal çikolata eserlerinden ilham alan ve kısa sürede kendini kanıtlayan Balaguer, henüz 21 yaşında iken dünyanın en iyi pastry chef ’i seçiliyor.

Paris’in görkemli çatısının altında bir şef: François Perret

Dünyanın en iyi pasta şefi seçilmeden önce 15 sene boyunca başarıya giden yolu adım adım tırmanan François Perret, son 5 senedir Ritz Paris’in 2 Michelin yıldızlı restoranı La Table de L’Espadon’da eşsiz lezzetlerini sunuyor.

Cheesecake, Whipped ile hiç olmadığı kadar renkli! 

Son yıllarda oldukça sık tercih edilen cheesecake’in çeşitlerine hemen hemen pek çok mekânda rastlayabiliriz. Ancak sınırların olmadığı, sadece yaratıcılığın ve lezzetin kural olduğu Whipped London, yoğun New York stili cheesecake’i yeniden yorumlayarak Londralılara adeta bir cheesecake karnavalı yaşatıyor. Özel cheesecake’lerini 3 farklı formda müşterileriyle buluşturan Whipped, renkli sunumları ve neşeli kaplarıyla Londra’nın en iyi cheesecake dükkânı olmaya aday gösteriliyor.

Gerçek mutluluğun kalbi: Belçika’nın en iyi artizan çikolatacıları 

Tarihin bir noktasında ilaç olarak bile kullanılan çikolata, farklı form ve aromalarıyla tarih boyunca tatlı severlerin buluştuğu nokta oluyor. Çikolata denilince akla ilk gelen Belçika ise köklü markalar ve dünya gastronomisine bıraktığı lezzetli miras ile bu konuda hak edilmiş başarısını hâlâ sürdürüyor. Her ruh halinin en lezzetli destekçisi olan çikolatanın kalbi Belçika’ya giderek sizler için Belçika’nın en iyi artizan çikolatacılarını araştırdık.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın