Dimes İhracatta 2023 Yılında da İki Kat Büyüme Hedefliyor

Türkiye’nin önde gelen içecek markası DİMES, 100’den fazla ülkeyi kapsayan ihracat pazarlarında stratejik yönetimle istikrarlı agresif büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. 2022 yılı ihracatı, bir yıl öncesine oranla yüzde 110 büyümeyle 170 milyon TRY düzeyinde gerçekleşen DİMES, 2023 yılında yine iki kat büyüme parolasıyla ve 350 milyon TRY ihracat hedefiyle hareket ediyor.

Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES, ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde 100’den fazla ülkeyi kapsayan yurtdışı pazarlarında da küresel markalarla başarılı bir şekilde rekabet ediyor. Meyve suyu sektöründe markalı ürün ihracatının lideri olan DİMES, 2022 yılında bir yıl öncesine oranla yüzde 110 büyümeyle 170 milyon TRY düzeyinde gerçekleşen ihracatını, 2023 yılında yine iki kat büyüme parolasıyla 350 milyon TRY düzeyine taşımayı hedefliyor.

İhracatta istikrarlı agresif büyüme için stratejik yönetimi benimsediklerini belirten DİMES Yurtdışı Pazarlama Müdürü Gülşah Sackmann, “100’ü aşkın ülkeye, DİMES markamızla ihracat yapıyoruz ve marka portföyümüzü de global pazarlarda büyütüyoruz. 2021 yılında 81 milyon TRY olarak gerçekleşen ihracatımızı, 2022’de iki katına, 170 milyon TRY düzeyine çıkarmayı hedefledik ve dünya genelinde bölge ve ülkelerde pandemi sonrası etkilerin sürmesine rağmen bu hedefimize ulaştık. 2023 yılı hedefimiz ise ihracatımızı, yine yüzde 100’ün üzerinde büyümeyle 350 milyon TRY düzeyine çıkarmak. Türkiyemizin tarım ürünlerini, katma değerli bir şekilde işleyip, yenilikçi, yüksek kaliteli, keyifli ve besleyici ürünler olarak dünya pazarlarına sunuyoruz” dedi.

100’ü aşkın ülkede DİMES içiliyor
Gülşah Sackmann DİMES’in ihracat gerçekleştirdiği 100’ü aşkın ülke hakkında şu detayları verdi: “Asya’da Güney Kore, Çin ve Japonya başta olma üzere uzak doğu pazarlarımızdan, ABD’nin yanı sıra Karayiplere, Afrika ülkelerinden Maldiv Adalarına, Avrupa’da Fransa, Almanya, Danimarka, İngiltere gibi tüketimin yüksek olduğu pazarlardan Ortadoğu’da İsrail ve Irak’a uzanan geniş bir coğrafyada, güçlü distribütör iş birliklerimiz var. Dünyanın önde gelen hava yolları da yolcu ikramlarında DİMES ürünlerimizi tercih ediyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın