Dardanel’in İstikrarlı Büyümesi Sürüyor

Dardanel, yeni açıkladığı finansal raporlarla istikrarlı büyümesini 2022’de de artırarak sürdüreceğini gösterdi. İlk dokuz aylık finansal raporlara göre satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 133 oranında artırarak cirosunu 1,9 milyar TL’ye yükseltti.

Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel, 2022 yılının ilk dokuz aylık konsolide finansal raporlarını yayınladı. Ülkemizde sektöründeki lider konumunu yılın ilk dokuz ayında da sürdüren şirket, satış tutarını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 133 oranında artırarak başarılı grafiğini devam ettirdi. 2021’deki yıllık cirosu 1.160 milyar TL olan şirket, bu yılın sadece ilk dokuz ayında 1.9 milyar TL’lik ciroya ulaştı. Bu parlak satış tablosuyla Dardanel, geçen senenin ilk dokuz aylık döneminde 6.2 milyon TL’lik kâr elde ederken bu yıl 35.9 milyon TL’lik kâr elde etmiş oldu. Şirketin FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr) tutarı da yine 2021’in ilk dokuz ayına kıyasla yüzde 129 oranında artarak 222 milyon TL’ye yükseldi.

“Üretim gücümüz ve büyümemiz istikrarlı şekilde sürecek”
Dardanel Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, sonuçlarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Son yıllarda üretim gücümüzü katlarken büyüme ivmesini hem Türkiye’de hem de ihracat yaptığımız coğrafyalarda istikrarlı bir şekilde sürdürmeyi amaçlıyoruz. Bu gelişmeler, bizim gibi, ülkemizde ürettiğimiz katma değerli balık ve deniz ürünlerini her geçen gün daha geniş bir coğrafyaya ulaştıran ve ihracatına ivme katan bir şirket için memnuniyet verici. Dünyanın en büyük deniz üreticilerinden biri olma hedefimiz yönünde, markalı ve katma değeri yüksek üretimle yurt içinde ve yurt dışında sağladığımız istikrarlı büyümeyi sürdüreceğiz”

Sosyal Medya'da Paylaşın