Le Cordon Bleu İstanbul 10. Yılında Başarılı Mezun ve Öğrencileri ile Gastronomiye Şık Bir Pencere Açtı

Dünyanın en prestijli mutfak sanatları okulu olan ve Türkiye’de Özyeğin
Üniversitesi iş birliğinde eğitim veren Le Cordon Bleu İstanbul, 10. kuruluş yılını
Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Hervé Magro’nun himayesinde Fransız Sarayı’nda
kutladı. Mesleki eğitimin yanında sahip oldukları yenilikçi ve girişimci ruhunun
mezunlarını sektörde önemli bir yere taşıdığını söyleyen Özyeğin Üniversitesi
Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, “Le Cordon Bleu işbirliği ile Özyeğin
Üniversitesi’nin sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da başarılı olacak mezun
yetiştirilmesini hedefledik. Gerçek iş dünyasının içinde gelişime ve fırsatlara açık bir meslek hayatı sunuyoruz” dedi.

Dünyanın en prestijli mutfak sanatları okulu olan ve Türkiye’de Özyeğin Üniversitesi iş birliğinde eğitim veren Le Cordon Bleu İstanbul, 10. kuruluş yılını kutladı. Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Hervé Magro’nun himayelerinde Fransız Sarayı’nda gerçekleşen lansmana Le Cordon Bleu öğrencilerinin muhteşem tatlarıyla, Vakko ESMOD öğrencilerinin tasarımladığı ve Le Cordon Bleu mezunlarının çikolata çalışmaları ile bezedikleri kıyafetler damgasını vurdu.

43 farklı ülkeden öğrenciye aşçılığın “şövalye nişanı” verildi
Gelenek ve mükemmellik konusunda 127 yıllık geçmişe sahip Le Cordon Bleu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı’nı İstanbul’da ilk olarak 2012 yılında açtı. Bu 10 yıl boyunca öğrencilere Le Cordon Bleu eğitmen şeflerinden eğitim alma olanağı sundu. Mutfak inceliklerini öğrenmek isteyen herkese açık olan eğitim programında Honduras’tan İran’a, Yeni Zelanda’dan Pakistan’a kadar 43 farklı ülkeden öğrenciye eğitim verildi. Uygulamalı ve akademik bölümlerden oluşan bu eğitimin sonunda öğrenciler hem üniversite diploması hem de uluslararası saygınlığı olan Le Cordon Bleu sertifikası alarak mezun oldu.

“10. yılı kutlamak için sizlerle yeniden birlikte olmak mutluluk verici”
Fransa Türkiye Büyükelçisi Ekselansları Hervé Magro, lansmanda yaptığı konuşmada şunları
söyledi: “Le Cordon Bleu’nün İstanbul töreninde kurdeleyi bundan 10 yıl önce Fransa İstanbul Başkonsolosu olarak kesmiştim. Ne güzel tesadüftür ki, 10. yılını sizlerle kutlamak için bu kez Türkiye Büyükelçisi olarak yeniden İstanbul’a gelmek çok mutluluk verici. Bu başarı öyküsünün 10. yıldönümünde öncelikle eğitimlerini ve bugün en iyi şefler arasına giren öğrencilerini tebrik ederim. Le Cordon Bleu’nün temsil ettikleriyle Özyeğin Üniversitesi’nin değerlerinin örtüştüğünü düşünüyorum. Fransa’nın ve Türkiye’nin daha iyi anlaşması için gösterdiğiniz somut katkıdan dolayı sizlere teşekkürlerimi sunarım.”

Sosyal Medya'da Paylaşın