Dardanel Dubai Gulfood Fuarı’nda Yeni İş Birliklerine İmza Attı

Dardanel, dünyanın en önemli gıda ve içecek tedarik fuarlarından biri olan Dubai Gulfood 2024’te yer aldı. 19-23 Şubat tarihlerinde Dubai’de gerçekleşen fuar, uluslararası alanda gıda sektöründeki aktörlerin yeni ürün ve trendlerini sergilemesine olanak sağlıyor. Öte yandan toptan ve perakende alanında küresel yeni iş fırsatları için önemli rol oynuyor.

Dünyanın önde gelen gıda ve içecek tedarik fuarı Dubai Gulfood 2024’e katılan Dardanel, gıda sektörünün uluslararası alanda önemli aktörleriyle yeni iş birliklerine imza attı. Dardanel Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Dardanel Grubu’nu ihracatla büyütmeye devam edeceklerini söyleyerek; “Sektörün yenilikleriyle buluştuğumuz ve iş birliği olanakları elde ettiğimiz bir fuar süreci geçirdik. Dardanel ve Kallimanis markalarımızla katıldığımız fuarda beklentimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaştık. Verimli geçen fuarın ardından Kallimanis ürünlerimize Körfez bölgesinden de ulaşılabilecek.” dedi.

Hedef 400 milyon dolar

Dardanel olarak 2024 yılında 400 milyon dolar üzerinde bir ciro hedeflediklerini belirten Önen; “İhracatın da toplam ciromuz içerisindeki payının yüzde 15 olmasını bekliyoruz. Hedeflerimizi ihracat ile dolar bazında büyüme olarak belirledik. 38 ülkeye ihracat yapıyoruz. Kendi markalarımızla küresel anlamda ihracatımızı artırmak için yeni coğrafyalara ulaşacağımız projeler geliştiriyor, fırsatları değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yatırımlarımız yenilikçi ve inovatif

Dardanel Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, “Dardanel olarak sürdürülebilir pazarlama çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yarım asra yaklaşan tarihimizde 8 kategoride onlarca marka ve ürün çeşidimizle yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteriyoruz. Yatırımlarımız, yenilikçi ve inovatif ürün çeşitliliğini önceleyen yönetim anlayışımız ve uluslararası alanda kurduğumuz iş birliklerinin sürdürülebilirliğine verdiğimiz önem Dardanel olarak ihracat coğrafyamızın ve uluslararası tedarikçilerimizin her sene genişlemesinde en önemli faktörler oldu.” diye konuştu.

“Uluslararası alanda iş birliklerimizi geliştiriyoruz”

Dünya genelinde sağlıklı ve yenilikçi gıda ürünlerine talebin artarak devam ettiğini ifade eden Önen; “Sektör tüketim ihtiyacı ve potansiyeline göre sürekli bir değişim içinde. Uluslararası kriterlerde üretilmiş gıdaya olan talep sağlıklı deniz ürünlerine olan ihtiyacında artmasına sebep oluyor. Biz de sektörümüzdeki gelişmeleri, dünya tüketim alışkanlıklarını yakından takip ediyoruz. Sürdürülebilir büyümemizin devamı ve talepleri karşılamak için uluslararası alanda iş birliklerimizi geliştiriyoruz.” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın