D Maris Bay yaz tatlılarında doğallığı ve lezzeti buluşturuyor

Eşsiz doğa güzelliği ile Marmaris’in incisi olan D Maris Bay, misafirlerini sadece doğası ile değil özel lezzetleri ile de kendine çekmeyi başarıyor. Bu özel lezzetlerin arkasındaki büyük isimlerden biri ise otelin Executive Pastry Chef’i Ufuk Çelik. Pastacılığın aile geleneği olduğu bir aileden gelen Çelik’ten, kendisini ve D Maris Bay’in eşsiz lezzetlerini dinledik. 

Birçok tatilcinin ve doğa severin göz bebeği Marmaris’te yer alan D Maris Bay, misafirlerine sunduğu özel lezzetlerle hizmette ve lezzette sınır tanımıyor. D Maris Bay’de 4 yıldır Executive Pastry Chef olarak çalışan Ufuk Çelik ise ailesinden gelen ilgisini ve yeteneğini D Maris Bay’de misafirleriyle buluşturuyor. Profesyonel hayatında yurt içi ve yurt dışındaki birçok otelde edindiği deneyimleri D Maris Bay’e yansıtan Çelik, “Pastacılık bizim aile geleneğimiz diyebilirim. Nitekim iş hayatıma babamın sahip olduğu pastanede başladım. İlk mentorüm babam. Bunun yanında amcalarım ve eşim de pastacı. Yani bizim ailemizin genlerinde tatlıcılık var” diyor.

“Üretimimizde temel esas, lokal ürünleri ön plana çıkarmak”

D Maris Bay’in farklı mekânlarında farklı konseptlerde sunulan yeme-içme anlayışı standart ve kalıplaşmış üretimin ötesine geçiyor. Pastacılığın yeni trendlerini tamamen bölgedeki yöresel ürünlerle özdeşleştirerek farklı pişirme ve hazırlama teknikleriyle modernize ederek misafirlerine sunduklarını belirten Çelik, “Üretimimizde temel esas, lokal ürünleri ön plana çıkarmak. Bölge yetiştiricilerinden böğürtlen, çilek ve mevsim meyveleri gibi ürünleri tedarik ediyor ve bunun yanında bölgenin vazgeçilmezlerinden olan bal, badem, keçiboynuzu, keçi sütü gibi ürünlerle de üretim yapıp misafirlerimizin beğenisine sunuyoruz” diyor.

Her zaman taze ve doğal lezzetler…

Olmazsa olmazlar haricinde genel olarak yenilenip değiştirilen menüsü ile D Maris Bay’in önceliği mevsimine uygun ürünler tercih etmek. Çelik, “Yapay ve katkı maddelerinden uzak durarak daha taze ve doğal lezzetler hazırlamak önceliklerimiz arasında yer alıyor” diyor ve ekliyor, “Biz her sene misafirlerimize güzel lezzetler hazırlamak için planlamalar ve hazırlıklar yapıyoruz. Bu yıl yediğiniz bir çikolatalı pastayı tekrar servis etmiyor, tekniğimizi, metodumuzu değiştirerek yeni bir lezzet olarak sunuyoruz. Bu yüzden değişiklikler, bizim misafirlerimize sunduğumuz küçük sürprizlerimiz…”

D Maris Bay’in lezzetlerinin hepsi sıkı bir çalışmanın ürünü

Restoran, cafe ve bar olmak üzere birçok konsepti bulunan D Maris Bay, ilk önce konseptin temeline iyi çalışıp ürünü sunacağı mekânın kültürüne ve servis anlayışına uygun ürünler üzerinde duruyor ve menülerini oluşturuyor. Sıkı çalışma sonucu oluşturulan menülerde birçok iddialı lezzet olduğunu belirten Çelik son olarak, “Misafirlerimize unsuz, şekersiz ve süt ürünleri olmadan hazırladığımız sağlıklı lezzetler var ki gerçekten çok beğenilerek tüketiliyor. Bizde yeni trend olan bu tarz tatlıları arttırmayı düşünüyoruz ve planlarımız dahilinde üzerinde çalışıyoruz” diyor. 

Sosyal Medya'da Paylaşın