CVK Park Bosphorus Hotel’in çay saatleri sunum ve lezzetleriyle fark yaratıyor

CVK Park Bosphorus Hotel’in çay saatini eşsiz kılan özelliklerin en başında Tarihi Park Otel’in 82 yıllık 5 çayı geleneğini günümüzde devam ettirmeleri geliyor. Çay saatlerinin içerik planlamasını yıl içinde, AR-GE çalışmaları ile denemeler yapıp yeni lezzetler ortaya çıkartarak geliştirdiklerini söyleyen CVK Park Bosphorus Hotel’in Executive Pastry Chef’i Mahmut Çalışır’dan pastane bölümlerini ve çay saati konseptlerini dinledik.

Beş yıldır CVK Park Bosphorus Hotel’in Executive Pastry Chef’i olarak mutfağında da yarattığı tatları misafirleri ile buluşturan Mahmut Çalışır kalabalık ve başarılı bir ekiple çalıştığını dile getirirken: “CVK Park Bosphorus Hotel, patisserie tarafına da diğer mutfak bölümlerine de olduğu gibi her açıdan ciddi bir yatırım yapmış. Onun dışında farklı ve lezzetli tüm çalışmalarımız destekleniyor. Mutfak motivasyon işidir. Motivasyonunuz, enerjiniz ne kadar yüksekse ortaya çıkan tatlar güzelleşir. Biz motivasyonu yüksek, ekip çalışmasının güçlü olduğu bir mutfağız. Misafirlerimize lezzetli tatlılar sunmak için canla başla çalışan ve güzel çalışmalara imza atan kalabalık ve başarılı bir ekibimiz var. Otelin girişinde bulunan ve dışarıya da satışı olan Park Patisserie ve Lobby Lounge’da taze pasta, kurabiye, özel şekerleme-çikolata, dondurma ve diğer tatlı çeşitleri yer alıyor” diyor.

“Çay saatimizde hem tatlı hem tuzlu birçok seçenek yer alıyor”

CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’daki Çay Saatleri konseptinden ve çay saati içerisinde yer alan lezzetlere de değinen Mahmut Çalışır sözlerine şöyle devam ediyor: “Tarihi Park Otel’in 82 yıllık 5 çayı geleneğini günümüzde de devam ettiriyoruz. Çay saatimizin içerik planlamasını yıl içinde, AR-GE çalışmalarımız ile denemeler yapıp yeni lezzetler ortaya çıkartarak kayıt altına alıyoruz. uygun hale getiriyoruz. Çay saatimiz içeriğinde son dönemlerde çok sevilen san sebastian cheesecake de var Latin lezzeti Churros da geleneksel çıtır kabak tatlımız da var ve yine yeni trendler ve keşiflerden biri olan ruby çikolata da var. Tüm bunların yanı sıra lobby mutfağımız tarafından hazırlanan hepsi birbirinden lezzetli meze ve zeytinyağlılarımız ile sandviç ve sıcak atıştırmalıklarımızda çay saati menümüzde yer alıyor. Misafirlerimize geniş lezzet yelpazesiyle hem tatlı hem tuzlu birçok şeçeneğin yer aldığı çay saati büfemizi Cuma-Cumartesi günleri 15.00-18.00 arasında sunuyoruz.”

“Sonbahar ve kış döneminde Türk ve dünya mutfağına yönelik çalışmalar yapıyoruz”

Dünya çapında yapılan yarışma ve fuarlarda yeni trendleri daima takip ettiğinden ve sektörün personel ihtiyacından da bahseden Mahmut Çalışır sözlerine şöyle son veriyor: “Nisan-Eylül ayları arasında daha hafif ürünlere yöneliyoruz. İlkbahar ve yaz döneminde ise ferahlatıcı olması sebebiyle Fransız pastalarını tercih ederken, sonbahar ve kış döneminde Türk ve dünya mutfağına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Benimle birlikte görev yapan ekibimde bana destek veriyor ve birlikte sürekli olarak fikir alışverişinde bulunarak daha güçlü sonuçlar ortaya çıkartıyoruz. Global olarak sektörde yetişmiş kaliteli personel ihtiyacı çok fazla, özellikle yeni başlayan yetenekli kişilerin doğru şekilde yönlendirilmesi ve eğitilmesi şart, benim gibi bu işe gönül veren kişilerin sektörün geleceği için daha fazla çaba sarf etmesi gerekiyor ayrıca sürekli araştırmalar yaparak da kendimizi geliştirmeli, birlikte çalıştığınız ekibi de motive etmelisiniz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın