Cheesecake’in dünyadaki en iyi adresleri

Klasik Amerikan tatlısı olarak bilinen cheesecake’in kökeni aslında antik Yunan’a uzanıyor. Krem peynir ve yumurtaya çilekten yaban mersinine, nutella’dan oreo’ya kadar sayısız lezzetin eşlik ettiği cheesecake her damak zevkine hitap ediyor. Başka kültürlerde farklı yorumlanan ama her zaman lezzetli olan cheesecake’lerin dünyadaki en iyi rotalarını sizler için belirledik. 

Uncle Rikuro, Osaka 

Danimarka’dan ithal ettikleri krem peynirle hazırladıkları Japon kekleriyle tanınan mekân Uncle Rikuro’da kekler üç gün boyunca buzdolabında saklanabiliyor. Rikuro Nishimura tarafından kurulan Uncle Rikuro aslında pek peynir seven biri olmamasına rağmen Danimarka’dan getirdikleri peynir, yumurta ve sütle yapılan bu Japon cheesecake’i tüm fikrini değiştiriyor. Keklerin bu kadar lezzetli olmasının en büyük sırrı ise hala aynı tarifle yapılıyor olması. 

Whipped, London 

Tüm cheesecake severlerin Londra’ya gittiğinde mutlaka uğraması gereken bir mekân Whipped. Özellikle velvet cheesecake’i ile fark yaratan mekân atmosferiyle de beğeniliyor. Orijinal peynirli cheesecake’i ve yaban mersinli çeşidi de çok seviliyor. Dondurulmuş cheesecake ise mekânın farklı lezzetlerinden. 

La Vina, San Sebastian 

Şu sıralar ülkemizde de meşhur olan San Sebastian cheesecake’in orjinalinin tadına bakmak isteyenler için en doğru adres La Vina. San Sebastian’ın en bilinen tapas barlarından olan La Vina’nın cheesecake’i diğerlerinden birkaç adım öne çıkıyor. 

The Cheesecake Factory, New York 

40’a yakın çeşidi olan mekânın en çok tercih edilen cheesecake’leri: çikolatalı, vanilyalı ve meyveli olanları. Mevsimine ve o ayki etkinliklere göre farklı çeşitlere de sahip olan mekân hizmet kalitesiyle de göz dolduruyor. Balkabağı mevsiminde yaptıkları balkabaklı cheesecake’leri ve Noel zamanı yaptıkları özel çeşitleriyle de diğer cheesecake dükkanlarından bir adım öne çıkıyor. 

Sosyal Medya'da Paylaşın