Cambro Türkiye ve Bulgaristan Fabrika Genel Müdürü Kerem Özbek: “Yiyecek-içecek sektörünün tüm profesyonellerine ulaşmaya ve çözüm üretmeye çalışıyoruz”

Cambro, 1951 yılında Los Angeles, Huntington Beach’de en kaliteli hastane servis tepsisini üretmek amacıyla hayata geçirildi. Bugün 70. yılına yaklaşırken tüm dünyaya yayılmış satış ağı ve 8 fabrikası ile yiyecek-içecek endüstrisine yönelik en mükemmel ürün çözümleriyle tüm dünyada hizmet veren firmayı Cambro Türkiye ve Bulgaristan Fabrika Genel Müdürü Kerem Özbek’ten dinledik. 

Cambro’nun ürünleri yiyecek-içecek sektöründe mal kabulden servise kadar tüm süreçlerde kullanabilecek çözümleri kapsıyor. Anti-mikrobiyal ve kompozit raf sistemleri, tepsiler, gn küvetler ve saklama kapları, ısı yalıtımlı taşıma kutuları ve thermoboxlar, servis arabaları gibi… Hedef kitlelerinden söz eden Kerem Özbek, “Otellerden sağlık hizmetlerine, restoranlardan catering’lere, marketlerden fast-food zincirlerine kadar yiyecek-içecek sektörünün tüm profesyonellerine ulaşmaya ve çözüm üretmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullanıyor. 

“Tüm raf sistemlerimizin üretimini Türkiye fabrikamızda gerçekleştiriyoruz” 

Cambro, müşterilerine uzun ömürlü, işçilikten tasarruf sağlayan ve gıda güvenliğini artıran ürünlerle mümkün en yüksek değeri vermeyi ve böylece müşterilerinin konuklarına kaliteli deneyimler yaşatmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. “Tüm raf sistemlerimizin üretimini Türkiye fabrikamızda gerçekleştiriyoruz” diyen Özbek, “Camshelving Premium serisi raflar Camguard dediğimiz özel bir sisteme sahip. Üretiminde gümüş iyonları raf plakalarına işleniyor ve üzerinde herhangi mikrobiyal üreme söz konusu olmuyor. Bu raf sistemlerinde enjeksiyon tekniği kullanılıyor. Rafların ana taşıyıcı hatların içerisinde profil çelik var ve bu çeliği polipropilen ile kaplayarak ömür boyu paslanmazlık özelliği sağlıyoruz. Bulaşık makinesinde yıkanabilen raf plakaları, kolayca silinip temizlenebilen yapısı, depoda alandan kazanmanızı sağlayacak özel tasarımıyla gıda güvenliğini korumanıza yardımcı olurken soğuk odalarda ve erzak depolarında alanı verimli kullanmanızı sağlıyor” diyor. 

“Raflarımız gıda depolama sürecinde hijyeni en üst seviyeye çıkarmak için özel olarak tasarlandı” 

Basic Plus serisi raf sistemleri ise, uçak gövde ve kanatlarında da kullanılan kompozit malzemeden üretiliyor. Paslanma ve aşınmaya karşı ömür boyu garantili olmakla birlikte, ortak ayak kullanımı ile depolama alanında kayıplar oluşmaz, köşelerde ayak kullanımı olmadığı için daha fazla alanda depolama imkanı sağlıyor. Basic Plus serisi raf sistemlerinde, raf plakalarının polipropilenden üretildiğini ifade eden başarılı yönetici, “Bulaşık makinesinde yıkanabilir. Soğuk odaların kolay ve hızlı temizlenmesini sağlar. Öte yandan özellikle pandemi dönemi ve yeni normal dediğimiz normalleşme sürecinde hepimiz hijyene oldukça önem veriyoruz. Raflarımız gıda depolama sürecinde hijyeni en üst seviyeye çıkarmak için özel olarak tasarlandı ve bu süreçte kullanıcılara büyük destek oluyor. Geleneksel raf sistemlerinden farklı olarak bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması, temizliğinin kolay olması ve Premium serimizdeki gibi anti-mikrobiyal özelliklerinin olması pandemi dönemi ve sonrasında operasyon içerisindeki kontaminasyon risklerinin azaltılmasına yardımcı oluyor” açıklamalarında bulunuyor. 

“Modern makinelere yatırım yapıyoruz” 

“Tüm başarımızı müşterilerimize borçluyuz” diyen Kerem Özbek sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Rekabetin çok sıkı olduğu bir alanda 70 yıl ayakta kalmamız bu felsefenin değerinin en önemli kanıtıdır ve bu endüstrinin her segmentine ait her büyüklükteki müşterinin sadakatini kazanmış olmaktan onur duyuyoruz. Diğer yandan sürekli olarak endüstrinin belli segmentleri için yeni fikirler geliştirmeye ve bu ürünleri piyasaya sürmek için gereken yeni araçlarla modern makinelere yatırım yapıyoruz. İmalât metotlarımızı geliştirme konusunda inatla çabalayarak süreç ve malzemeler bakımından daha verimli hale gelmeye çalışıyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın