Bursa 2. Gastronomi Festivali’nin Hazırlıkları Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gastronomi Festivali’nin bu yıl ikincisi gerçekleşecek. İkinci Gasronomi Festivali, 15-17 Eylül tarihleri arasında Bursa Merinos Parkı’nda yer alacak. Yeşil Bursa Yeşil Gastronomi” temasıyla gerçekleşecek festivale,  Türkiye ve yurt dışından gıda firmaları, şefler ve akademisyenler katılım sağlayacak.

.Festival hazırlığı bünyesinde bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.Toplantıya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Denizhan Sezgin, TÜRSAB Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa il Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Buğra Artıç, Ticaret İl Müdürlüğü, BTSO ve BESOB yetkilileri katıldı.

“Turizm, Bursa’nın önceliği olmalı”

Bursa Valisi Yakup Canbolat, başta sanayisi olmak üzere büyüyen ve istikrarlı bir şehir olan Bursa’nın turizmde gücünü yeterince kullanmadığına dikkat çekti. Bursa’nın sahip olduğu doğal güzellikler, tarih, deniz ve sıcak su kaynaklarıyla zengin bir coğrafya olduğunu vurgulayan Vali Canbolat, turizmde istenilen seviyeye henüz ulaşılamadığını belirten Vali Canpolat, Bursa’nın zengin turizm potansiyeliyle onlarca katı turisti ağırlayabilecek kapasiteye sahip olduğunu dile getirerek, bu potansiyelin harekete geçirilmesi için tüm tarafların birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın