Brüksel’deki La Canne en Ville Restaurant üç yıl sonra yeni yerine taşınıyor

Belçika’nın en umut verici genç şeflerinden biri olan Kevin Lejeune, restoran La Canne en Ville’in Nisan ayında yeni yerine taşınacağını duyurdu.

Kevin Lejeune 2018’de Brüksel’in başkentinde Chatelain’e yakın bir bölgede popüler bir aile restoranı olan La Canne en Ville’i devraldı. Mahalle restoranı dekorasyonunu aynı tutmasına rağmen kısa sürede Michelin yıldızlı bir mekan yarattı. La Canne en Ville Restaurant, nisan ayında ise Steingenberger Wiltcher’s Hotel’e taşınacak. Yeni bir ambiyans ve dekora sahip daha büyük bir mekanda yaratıcı bir mutfak sunmaya devam edecek.

Evlere kapanılan pandemi döneminde şef ve otel arasında gerçekleşen iş birliği çerçevesinde Kevin Lejeune, özel müşteriler için otel odalarında sunulmak üzere Michelin yıldızlı yemekler önerecek.

Yeni restoran Belçika’nın başkenti Avenue Louise’in en prestijli caddelerinden birinde konumlanıyor. Bu hamle ile genç şef, şehirde merkezi bir yere sahip olmak, uluslararası bir izleyici çekmek ve aynı zamanda daha fazla insanı ağırlamak istiyor.

2018’de La Canne en Ville’i açan genç şef, aynı yıl Gault & Millau tarafından yılın keşfi ödülüne layık görüldü. 2019’da ise ilk Michelin yıldızı ile başarısını perçinledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın