Book Direct otel rezervasyonlarında misafirlere ayrıcalıklar sunuyor

Avrupa Otelciler Birliği-HOTREC koordinasyonunda ve Türkiye Otelciler Birliği de (TÜROB) destekleriyle başlatılan “Doğrudan Rezervasyon” projesi müşterilere birçok kolaylık sağlıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte konaklama rezervasyonunuzu yapmanız ve tatilinizi organize etmeniz için pek çok yol bulunuyor. Farklı rezervasyon kanalları gerek işletmeler, gerekse misafirler açısından farklı fayda ve avantajlar sunuyor. Bu kanallar çeşitlendikçe, tüketicilerin seçimleri ve fırsatlar da giderek zenginleşiyor.

Book Direct ile müşteriler konaklayacakları otelle doğrudan rezervasyon yaparak, otel ile her zaman hızlı ve direkt kontağı oluyor. Bu direkt iletişim imkânı sayesinde, müşterilerin konaklamalarına özgü tüm özel ve kişisel istekleri birebir görüşülebiliyor ve talepleri öncelikli olarak en verimli şekilde karşılanmaya çalışılıyor. Direkt iletişim kurabilmek, hayatın her alanında olduğu gibi, otel-misafir bağının daha yakın ve samimi olmasını da mümkün kılıyor.

Müşterilerin, doğrudan rezervasyon yapabilmeleri için farklı yollar mevcut. Otelin teknolojik altyapısına göre web sayfasından direkt ve hızlı bir şekilde rezervasyon gerçekleştirebileceği gibi, e-mail ve telefon yoluyla ya da bizzat görüşerek taleplerinizi iletebilir, size özel imkânlardan haberdar olabilir ve ayrıcalıklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Book Direct girişimi ile üye otellere sunulan imkân ve  hedefler şu yönde:

-Bu girişim, üye işletmelerimizin satış kanalları arasında bulunan kendi sistemlerine (otel web sayfasında yer alan rezervasyon sistemi, email, telefon vb.) ait payı (direkt rezervasyon payı) daha verimli kullanmalarını ve artırabilmelerini hedeflemektedir.

-Doğrudan Rezervasyon imkânı ile otelciler daha adil, efektif ve manevra kabiliyeti olan bir alan yakalayabilmektedir.

-Doğrudan Rezervasyon, hem işletme hem de misafirin çıkarlarını korumaktadır.

-Doğrudan Rezervasyon paylarını artırmak isteyen işletmeler, teknolojik olarak gerekli alt yapıyı sağlamalıdır. Oteller, web sayfalarına yapacakları ortalama bir yatırım ile kendi rezervasyon sistemlerini kurarak, kendi kontrollerinde önemli bir pazarlama aracı sağlayacaklardır.

-Misafirler rezervasyon yapacakları otel ile direkt iletişim kurarak, pek çok konuda daha sağlıklı, gerçek ve güvenilir bilgiye ulaşabilecektir.

-Misafirler rezervasyon yapacakları otel ile direkt iletişim kurarak, otelin misafire özel sunacağı promosyonlardan ve avantajlardan faydalanabilecektir.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın