Bir çikolata tutkusu; Leonidas

100 yıllık tecrübesi ve artizan çikolatadaki ustalığı ile Leonidas, çikolatanın verdiği mutluluğu benzersiz bir deneyime dönüştürüyor. Belçika’nın kalbinde doğan ve kurulduğundan bugüne vazgeçilmez lezzetlerini çikolata tutkunları ile buluşturan Leonidas artık Türkiye’de!

1913’ten bu yana dünyanın en lezzetli pralin ve çikolataları ile damakta tat bırakan Leonidas birçok çikolata çeşidi ile hem göze hem de damak tadına hitap ediyor. Leonidas deyim yerindeyse el yapımı özel çikolata ve pralinleri ile mutluluğun en özel formülü. Bugün 42 ülkede 1300’ün üzerinde mağazası olan Belçika’nın ve dünyanın sayılı çikolata üreticilerinden Leonidas’ın hikâyesi de bir o kadar ilgi çekici…

Niğdeli Leonidas’ın Yolculuğu
1882 yılında Niğde’de doğan Leonidas Kestekides, 18 yaşına kadar köyünde kendi yaptığı tatlı ve dondurmaları satmaya başlamış. Daha sonra yeni işlerin peşinde önce Yunanistan’a, oradan İtalya’ya, sonra Amerika’ya ve son olarak da 1910’da Belçika’ya giden Leonidas, burada çikolata üretimine geçmiş. 1913’te ilk mağazasını Belçika’nın Ghent şehrinde açtıktan sonra aynı yıl katıldığı Dünya Çikolata Fuarı’nda altın madalya kazanmış.  1937 yılına gelindiğinde Leonidas markası ve ilk logosu tescil edilmiş.

Paylaştıkça Çoğalan Mutluluk
Leonidas, balotinleri ve farklı koleksiyonları ile zengin bir ürün gamına sahip. Heritage koleksiyonu renkli tasarımı ve sütlü ya da bitter çikolataları, Gianduja koleksiyonunda ise çıtır bisküvi parçacıklı Giantina, badem parçacıklı Giamanda ve klasik Gianduja gibi kremamsı pralinler ise yıllardan beri en çok tercih edilen çikolataların başında geliyor. Sütlü, %72 bitter ve portakal aromalı bitter olmak üzere 3 farklı lezzetten oluşan Napolitain koleksiyonu ise her biri özenle paketlenmiş ince çikolata kareleriyle sevdiklerinizle birlikte en özel kutlamalara eşlik ediyor. Markanın asırlık tariflerine göre taze hazırlanmış lezzetlerinin tadını bir arada çıkarmak için ise Ballotinler de harika bir hediye seçeneği.

Master Çikolata Şefleri
1 Ekim 2021 itibariyle tamamen sertifikalı kakao ile üretime geçen Leonidas’ın sihirli lezzetleri, içeriğindeki %100 saf kakao yağı ve kalite standartlarıyla dünyanın en kaliteli çikolataları arasında yer alıyor. İlave bitkisel yağ veya palm yağı kesinlikle kullanılmıyor. Belçika’da Master Çikolata Şefleri Gerald De Brandt, Souad El Maslouhi ve Daniel Stallaert’in lezzetli ellerinden çıkan Leonidas çikolatalar dünyanın birçok yerinde Belçika geleneğini ve eşsiz lezzetini aynı tutkuyu paylaşanlar ile buluşturuyor.

 

Leonidas aynı zamanda dünya çapında 2.450 adet çiftlikte, 8.256 hektar alanda, yıllık 3.000 ton kakao çekirdeği üretimi ile 2.450 kakao çiftçisi ve ailelerinin yaşam ve çalışma koşullarını geliştirmeye destek oluyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın