Bekron Coffee Shop: Nitelikli Lezzetlerin Buluşma Noktası

Caddebostan Plajyolu Sokak’ta faaliyet gösteren Bekron Coffee Shop, öncü bir kahve markasının franchise şubesi olarak yolculuğuna başladı. İlerleyen dönemde ise farklı bir isimle hayatına devam eden mekan, yeni ismiyle kendini yeniden tanımlayan bir yere dönüştü. butik bir mekan olan Bekron Coffee Shop, bünyesinde özgün markaları bir araya getirerek iyi müzik, iyi kahve ve uyumlu lezzetlerle temasını devam ettiriyor.

Geniş Ürün Yelpazesi: Kahve, Ekmeğin Ustalığı ve Bitki Bazlı Tatlar

Bekron Coffee Shop’un işletmecisi Berna Erkartal, misafirlerine nitelikli kahveyi en iyi demleme seçenekleriyle sunulan ‘The Whirl’ markasının kahveleriyle sunduklarını anlatırken, dünyaca ünlü San Francisco ekşi mayalı ekmek yöntemleriyle pişirilen ‘Pelin’in Ekmeği’ ürünlerini sunduklarını söylüyor: “Eşsiz ekmeklerimizin yanı sıra ekşi mayalı Fransız tereyağıyla hazırlanan kruvasan çeşitlerimizi ve kahvenin mükemmel eşlikçisi cookie çeşitlerimizi misafirlerimize sunuyoruz. Bekron Coffee Shop olarak Anadolu Yakası’nda bu lezzetleri sunan tek mekan olma özelliğine sahibiz.”

Bitki bazlı mutfağıyla dikkat çeken ve misafirlerine sağlıklı tatlılar sunduklarına da değinen Erkartal, ‘Bi’ Nevi Deli’ vegan mutfağının da Bekron Coffee Shop’da bulunduğunu söylüyor ve ekliyor: “Caddebostan’ın bilinen, butik ve sevimli kahve dükkanı olarak tanınmasının yanı sıra yenilenen yüzüyle misafirlerimizi ağırlıyoruz” diyor.

Çeşitli İçecek Seçenekleri: Çay ve Matcha Alternatifleri

Bekron Coffee Shop’un  menüsünde, nitelikli çay kültürünü yaşatan ve misyonunu kaliteli çaylarla devam ettiren Asia Chai Art markasının sıcak ve soğuk çay seçeneklerinin yer aldığına değinen Berna Hanım, bitkisel sütlerle hazırlanan matcha latteyi de ister sıcak ister soğuk olarak servis ettiklerini söylüyor.

Kahve Trendleri ve Gelecek Planları

Üçüncü dalga kahvecilik ve artizan kahvecilikle birlikte, nitelikli kahveye olan ilginin önümüzdeki dönemde artmasını beklediğin söyleyen mekanın işletmecisi Erkartal, “Ülkemizde çay toplumu olmanın yanı sıra, yenilikçi bir akımın nitelikli kahve deneyimine geçtiği görülüyor. Bu trende paralel olarak, yerel markaların taleplerinin artması öngörülüyor.” diyor ve devam ediyor: “Bekron Coffee Shop olarak hedefimiz, özgün ve nitelikli anlayışımızı uzun süre sürdürebilmek. Bu doğrultuda, bu konsepti sürdürebileceğimiz yeni buluşma noktaları oluşturmayı planlıyoruz. İyi kahveye kolay erişilebilirlik önemli bir faktör olurken, nitelikli kahveye doğru çiftliklerden seçilen çekirdeklerle, doğru kavurma ve demleme teknikleriyle bütünsel bir şekilde ulaşılması da büyük önem taşımakta.”

Sosyal Medya'da Paylaşın