Başarılı şef Mehmet Altaş’tan en leziz California Cevizli tatlar!

Besin değeri ve kalitesiyle yemeklerin ve tatlıların en vazgeçilmezlerinden olan California Cevizi, birçok farklı tarifle mutfakta pratiklik sağlıyor. Polonez Restaurant Executive Chef’i Mehmet Altaş California Walnuts tariflerini sizler için hazırladı.

Baklava Yufkasında California Cevizli Karamelize Soğanlı Deniz Levreği

MALZEMELER:

1 adet deniz levreği fileto 2 parça

200 gr kuru soğan piyaz doğranmış

150 gr Kırık California Cevizi İçi

300 gr eritilmiş tereyağı

2 yaprak baklava yufkası

Bir tutam tuz

Kara biber değirmen bir tutam

Garnitür: 

100 gr siyez buğdayı önceden ıslatılmış haşlanmış

1 diş sarımsak

50 gr soğan

50 gr mantar

50 yeşil biber

150 gr krema

Hazırlanışı:

Tereyağının yarısı tavaya alınır, ardından soğanlar ağır ateşte karamelize yapmak için tavaya alınır, kırık California Cevizi de ilave ederek soğumaya bırakılır.

Daha sonra iki parça levreğe tuz, kara biber eklenerek tezgaha alınarak üst üste koyulur. Karamelize yapılan soğan ve California Cevizi balığın üzerine eşit gelecek şekilde ilave edilir. Daha sonra 2 yaprak yufka tezgahtaki balığın üzerine kat kat şekil vererek sarılır, fazlalık yufkaları sarılan balığın alt kısmına kıvırarak fırın tepsisine alınır, bir fırça yardımıyla bolca erimiş tereyağı sürülür. 190 derece fırında yaklaşık 20 dakika pişirilir.

Garnitür Hazırlanışı:

Tavaya bir parça tereyağı eritilir. Sarımsak, soğan, biber, mantar çok ince doğranarak pişirilir daha sonra haşlanmış siyez buğdaylar ve krema, tuz kara biber eklenerek çektirilir

Servise hazır hale getirilir.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın