“Baristaların ihtiyacı olan ürünleri tedarik ediyoruz”

2005 yılında Şevket Sabancı ve ailesi tarafından kurulan Bonservis, ESAS Holding iştiraki olarak çalışmalarına devam ediyor. Ev Dışı Tüketim ve HoReCa sektörüne hizmet veren Bonservis’in Genel Müdürü İsmail Cem Akar ile kahve ve yan ürünlerine dair bir sohbet gerçekleştirdik.

Bonservis binlerce kafe ve restorana ihtiyaçları olan ürünlerin tedariğini yapıyor. Sektöre sundukları kahve ve yan ürünleri hakkında bilgi veren Akar sözlerine ürünlerin kullanım şeklinden, işletmelere ve baristalara sağladıkları kolaylıklardan bahsederek devam ediyor: “Kafeler kanalına büyük önem veriyoruz. Kafelerin ihtiyacı olan, Millac Caselle, Millac Gold, Nestle çekirdek kahve, Rella pasta çeşitleri, Hazz Makaron, Sek Barista Süt, Fo Food şuruplar, Bonservis Donuk Meyve Çeşitleri, Doğuş Çay/Şeker, Balparmak Katlaballa, Diversey temizlik ürünleri ve veganlar için vazgeçilmez olan Alpro markalı bitkisel süt çeşitleri ile hizmet veriyoruz. Bonservis olarak, baristaların ihtiyacı olan ürünleri tedarik ediyoruz. Her barista kendi yöntemleri ile ürünlerimizi mamul hale getiriyor ve yorumluyor. Kahve sektörünün ihtiyacı olan tamamlayıcı ürünlerin tedariğini eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışıyoruz. İstanbul merkezde 35 satış personelimiz haftanın 6 günü seçkin çeşitlerimiz ile kafeleri ziyaret ediyor. Ayrıca online satış (www. bonservis.com.tr) platformumuz üzerinden 7/24 sipariş verme imkanını da sağlıyoruz. Online satış kanalından verilen siparişlerle farklı fırsatlardan yararlanma imkânı sağlıyoruz.”

“Hedefimiz bonservis.com.tr’yi çok daha ilerilere taşımak”
Türkiye’deki kahve kültürüne dair de değerlendirmelerde bulunan Akar sohbetimize son verirken geleceğe yönelik hedeflerinden şu şekilde bahsediyor: “Kahve, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi bizim ülkemizde de sevilen ve değer verilen önemli bir içecek. Ülkemizde ve tüm dünyada sosyal yaşamın önemli bir parçası. Seremonisi ve ritüelleriyle Türk kahvesinin önemi çok daha farklı. Ülkemizde de tıpkı gelişen dünyada oluğu gibi kahve, sosyalleşmenin merkezinde yerini aldı ve coffee shop’lar çok hızla büyüyen ev dışı tüketim kanalının içinde önemli tüketim noktaları pozisyonuna dönüştü. Son zamanlarda artan üçüncü nesil kahveciler bu konuda farklı beklentiler oluşturdular. Bizlerden farklı aromalarda çekirdek kahve taleplerinde bulunuyorlar. Bu konudaki arayışlarımızı hızlandırdık. Hedefimiz, en önemsediğimiz projemiz olan online satış platformumuzu bugün olduğu yerden çok daha ilerilere götürmek. Yani zengin ürün gamıyla bir kafenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve 7/24 sipariş verebileceği bir portala dönüştürmek. Gıdaser, bugün olduğu gibi gelecekte de zamanın şartlarına uygun talepleri en iyi şekilde pazarlayacak ve sunacak. Kafelerin ihtiyacı olacak yerli ve yabancı farklı ürünlerin dağıtımı için arayışlarımız sürüyor.”

Sosyal Medya'da Paylaşın