Barantur’dan Gaziantep’te Yeni Bir Atılım: Cupland

Gaziantep’te çalışmalarına devam eden bölgenin önemli şirketlerinden Barantur, karton bardak üretimi yaptığı markası Cupland ile hizmet vermeye devam ediyor. Farklı ozlarda ürettikleri salata, dondurma ve çorba kaseleri, lunch boxlar, hamburger kutuları ve venging bardaklar ile Cupland sektöre hareket getiriyor.

2005 yılından beridir streç film, POF shrink film ve buğday kepeği gibi alanlarda iç ve dış ticaret faaliyetleri gerçekleştiren Barantur’un yeni atılımı karton bardak üretim markası Cupland. Cupland, Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesi’nde Barantur kalitesiyle hizmet veren bir karton bardak firması. Irak ve Ortadoğu pazarında yaptığı ihracatlarla adından söz ettiren Barantur, Cupland markası ile kalite standartlarını tüketici beklentilerine göre düzenleyerek önemli markalarla iş birliklerine imza atıyor.

Cupland’de 2,5 – 3 – 4 – 6 – 6,5 – 7 – 8 – 9 – 12 – 14 – 16 ve farklı ozlarda salata, dondurma ve çorba kaseleri, lunch boxlar, hamburger kutuları ve venging bardaklar üretiliyor. Üretilen ürünler ise sıkı bir kalite kontrol aşamasından geçiriliyor. Fabrikaya gelen her kağıdın girdi kalite kontrolü titizlikle yapıldıktan sonra üretim süreci boyunca her aşamada farklı kontroller gerçekleştiriliyor. Yarım saatte bir her makineden bir numune alınarak taban kontrolü, yan yapışma kontrolü ve dudak kıvrımı kontrolü gerçekleştiriliyor. Her saat başı ise her makineden birer numuneye sıcak kahve konularak sızdırmazlık testi yapılıyor. Son kontrol ise ürünlerin paketlenmesi ve kolilenmesi sırasında gerçekleştiriliyor.

Bütün bu süreçlerin en önemli noktası ise temizlik ve sağlık. Cupland karton bardak üretimi sırasında hijyen konusuna titizlikle yaklaşıyor.

Standart baskılı ve desenli / desensiz biçimde üretilen karton bardakların yanı sıra özel sipariş üzerine özel baskılı karton bardak üretimi de Cupland’in müşterilerine sunduğu hizmetler arasında.

Sosyal Medya'da Paylaşın