Avrupa’nın Bir Numaralı Kahve Zinciri, Yepyeni Şubeleriyle Türkiye’de Büyüyor: Costa Coffee

Avrupa’nın bir numaralı kahve zinciri olan Costa Coffee, Boyner iş birliği ile ülkemizde şube ardına şube açarak büyümeye ve kaliteli, lezzetli kahveyi sunmaya devam ediyor. Costa Coffee’nin ülkemize geliş hikâyesini, menüsünde yer alan enfes ürünleri, önümüzdeki dönemin kahve trendlerini ve dahasını Costa Coffee Türkiye ve Boyner Büyük Mağazacılık Görsel Düzenleme ve Operasyon Direktörü Ayşegül Uyal ile konuştuk.

50 yılı aşkın deneyimi ile Costa Coffee
50 yılı aşkın kahve deneyimi olan Costa Coffee, Avrupa’nın bir numaralı kahve zinciri olarak yıllardır kahve tutkunlarına en kaliteli lezzeti sunuyor. Ülkemizde mağazacılık sektörünün gündemini belirleyen lider bir şirket olarak Costa Coffee ile iş ortaklığı yapma fikrini büyük bir heyecanla karşıladıklarını söylüyor Ayşegül Uyal.

Costa Coffee’nin Coca-Cola Hellenic Bottling Company (HBC) tarafından satın alımı sonrasında Avrupa’nın birçok ülkesinde açılmaya başlamasının ve son yıllarda Türkiye’deki gelişen kahve kültürünün ülkemizi cazip bir pazar konumuna getirdiğinden bahseden Uyal, “Boyner olarak deneyim odaklı mağazacılık konseptimize bir de kahve keyfi eşlik etsin diyerek 2022 yılında Costa Coffee’yi Türkiye’ye getirdik. Biri dünyanın kahve devi Costa Coffee, diğeri Türkiye’nin perakende sektöründeki en büyük oyuncularından biri Boyner olunca bu iki markanın birlikteliğinden çok iyi bir sinerji doğdu. Deneyim, kalite ve ayrıcalıklı hizmetin sonuçlarının çok iyi olacağından emindik. Bunun için Costa Coffee ile iş birliğimizi başlattık. İlk Costa Coffee’yi Cadde mağazamızın yanında açtık. Bağdat Caddesi’nin gönlümüzdeki yeri bambaşka” diye konuşuyor.

Lezzeti, çeşitliliği ve kaliteyi bir bardakta sunabilmeyi hedefleyen Costa Coffee, Cadde’den sonra Pangaltı’da bulunan Boyner mağazasının yanında açıldı. İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından biri olan Beşiktaş’ta ise üçüncü Costa Coffee şubesi, kahve severlerle buluştu. Hemen ardından ise dördüncü şube, Ankara’da…

Costa Coffee lezzetinin ardında Rainforest Alliance sertifikalı kahve çekirdekleri var
Costa Coffee şubelerinde Latte, Flat White, Corto, Cappuccino, Americano, Espresso, Filtre Kahve, Mocha, Chai Tea Latte, çeşitli çaylar ve sıcak çikolata gibi seçenekler bulunuyor. Kısacası kahve denilince akla ilk gelen ve en çok tercih edilen tüm çeşitler Costa Coffee’de
mevcut. Costa Coffee, özel harmanı olan ve 112 farklı deneme sonucunda ortaya çıkan “Signature Blend”i “Mocha Italia”da sadece Rainforest Alliance sertifikalı kahve çekirdekleri kullanılıyor. Menüde, Türk kahvaltı sofralarında en sevilen çeşitlerden biri olan acuka ile birleştirilmiş fümeli, acukalı, kruvasanın lokal bir yorumu bulunuyor.

Önümüzdeki dönemin kahve trendlerini sorduğumuz Ayşegül Uyal, “Kahvedeki damak tadı standardı oldukça arttı. Türk kahvesi hâlâ çok fazla tüketilse de espresso ve filtre kahve tercihi de hızla artıyor. Özellikle gençler espresso bazlı hazırlanan kahve çeşitlerine yoğun ilgi gösteriyorlar. Önümüzdeki yıllarda kahve alanındaki farklı trendler karşımıza çıkacak. Tüketiciler daha nitelikli kahve içmenin yanı sıra ona eşlik eden süt, şurup, krema gibi gıdaların da kalitesine ve niteliğine önem verecekler. Örneğin şu an bile badem, yulaf ve soya sütü gibi bitki bitkisel sütler oldukça ilgi görüyor. Sağlıklı ve vegan tercihler kahve tüketiminde trendleri belirleyecek önemli yönelimler arasında” diyor. 2022 yılını dört şube ile kapatan marka, 2023 yılı içerisinde de farklı illerde olacak. İçinden sanat geçen keyifli ortamı ile misafirlerini neşelendiren ve enfes kahveleriyle iyi hissettiren Costa Coffee, yeni mağazaları ile şube sayısını artırmayı hedefliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın