Arjantinli Şef Pablo Rivero Dünyaca Ünlü Gastromasa Konferansı ve Fuarına Geliyor!

Türkiye ve dünya gastronomisi arasında bir köprü görevi görmeye devam eden ve dünya gastronomi etkinlikleri arasında ilk iki sırada yer alan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 8’incisi 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Konferansın teması “Coğrafya” olacak. Gastromasa Konferansımız bünyesinde yer alacak Gastromasa Hospitality, Gastromasa Coffee, Gastromasa Bar ve Gastromasa Pastry konseptleri, sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. Dünyaca ünlü 60+ şef ve pasta şefi, 30+ barista, sommelier ve miksolog, 200+ profesyonel konuşmacı, turizm ve konaklama sektörünün en önemli yatırımcıları, ünlü şefler, gastronomi profesyonelleri, genel müdürler, F&B yöneticileri, satın alma müdürleri ve daha pek çok kişi 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alma fırsatı bulacak.

Pablo Rivero Hakkında

Pablo Rivero, Arjantin Şarap Okulu’ndan (Escuela Argentina de Vinos) ilk mezun olan grupla birlikte sommelier olarak mezun oldu ve Arjantin Gastronomi Enstitüsü’nde (Instituto Argentino de Gastronomía) eğitimini tamamladı. Asıl tutkusu yemek odası, servis ve misafirperverliktir. Popüler Arjantin kimliğinin mutfağını iki odak noktasıyla geliştirdi: ızgara ve ateşe vurgu yapan bölgesel mutfak ve “bodegón porteño “nun bir temsilcisi olduğu göç mutfağı.

Pablo Rivero’nun gastronomi kültürüne olan eğilimi, kasaplık ve hayvancılıkla ilgili bir aile geleneğinin etkisiyle çok küçük yaşlarda başladı. Doğanın döngülerinin bilgeliğini ve hayvanlar ile mera arasındaki ilişkiyi erdemli bir döngü olarak gözlemlediği yer, memleketi Rosario’nun tarlalarıdır.

Rivero, 20 yılı aşkın süredir Don Julio parrilla’yı yönetiyor. Burası ateşin her zaman yandığı, topraklarının geleneksel lezzetlerinin ritüeli ve büyüsüyle harmanlanmayı bekleyen bir alan. Mutfakta ve şarap dünyasında elde edilen tanınırlık yeni bir meydan okuma yarattı: Karbon emisyonları ve hayvancılık gelişimi arasındaki ilişki üzerine araştırma. Şu anda Rivero ve ekibinin hedefi, rejeneratif hayvancılığı ve bunun iklim değişikliği üzerindeki olumlu etkisini teşvik etmektir. Çevreye olan bağlılık, restoranlarının faaliyet gösterdiği topluma kadar uzanıyor. Buenos Aires’in Palermo mahallesinde, biyodinamik tarım ilkelerine dayanan ilk kentsel organik bahçeyi geliştirdi. Böylece komşular doğal gıda üretimini öğreniyor ve çoğaltıyor. Pablo Rivero, uluslararası çevrelerde Arjantin gastronomisinin aktif bir elçisi olmasının yanısıra Buenos Aires’i ziyaret eden yabancılar için harika bir ev sahibi.

Sosyal Medya'da Paylaşın