Ali Muhiddin Hacı Bekir Artık Taksim’de!

1777 yılından bu yana geleneksel Türk tatlıcılığının öncülerinden olan Ali Muhiddin Hacı Bekir, Taksim’deki yeni mağazasını açtı. İstiklal Caddesi’nde yer alan mağaza, yüzlerce yıldır aynı tariflerle üretilen geleneksel lezzetleri tatlı sevenler ile buluşturuyor.

Sadece Türkiye’nin değil asırlardır koruduğu kalitesiyle dünyanın en eski gıda markaları arasında yer alan Ali Muhiddin Hacı Bekir, Taksim’de yer alan yeni mağazası ile geleneksel Türk tatlıcılığına da yeni bir soluk getiriyor. Açıldığı ilk günden itibaren hem yerli müşterilerin hem de turistlerin büyük ilgisini çeken mağaza, markanın köklerine ve geleneksel lezzetlere bir saygı duruşu niteliğinde.

Tasarımda Serdar Gülgün imzası
Mağazanın tasarımı; Osmanlı sanatı uzmanı, iç mimar ve yazar Serdar Gülgün imzası taşıyor. Gülgün’ün neoklasik yorumları ile tasarlanan mağaza, konuklarına lezzetten görselliğe bütünsel bir deneyim yaşatırken geçmişe doğru da keyif veren bir yolculuğa çıkarıyor.

Geniş bir yelpaze: dönen tatlı barı
Hacı Bekir’in Taksim mağazasında yer alan dönen tatlı barı, müşterilere geniş bir tatlı yelpazesinden seçim yapma keyfini sunuyor. Dönen tatlı barı, geleneksel lezzetlerden oluşan geniş bir seçkiyi misafirlerle buluşturuyor. Misafirler, ustaların elinden tatlıların yapımına şahit olurken bir yandan da seçtikleri tatlının tadına bakabiliyor ve ödemelerini tabakların üzerindeki barkodlar ile yapabiliyorlar.

Sosyal Medya'da Paylaşın